Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

25. Pol’and’Rock Festiwal: Zaraz Będzie Czysto! I było! Jesteście wielcy!

To nie był mój pierwszy udział w Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Był to jednak mój pierwszy udział w Pol’and’Rock Festiwal. Wcześniej byłem stałym bywalcem Przystanku Woodstock.

Śmieci – to największy problem dużych imprez. Był to też problem Przystanków Woodstock. Walały się one praktycznie wszędzie… Już drugiego dnia woodstockowego festiwalu przejście głównej, asfaltowej trasy polegało na rozdeptywaniu aluminiowych puszek. Wraz ze zmianą nazwy przyszedł pomysł na pewną festiwalową inicjatywę.

Akcja Zaraz Będzie Czysto to kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci przygotowanych dla festiwalowiczów. To liczne konkursy, w których za przynoszenie odpadów zdobyć można przeróżne nagrody (w tym roku Lech miał do rozdania 5 elektrycznych hulajnóg). To wprowadzenie specjalnych kubków w strefie Lecha. Kubków, które są w 100% z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia. To całkowita eliminacja foliowych torebek w strefie pasażu i sklepie Lidl.

I co najważniejsze… TO SIĘ SPRAWDZA!

Jeszcze nigdy nie byłem na tak czystym, kostrzyńskim polu. Nocne spacery pomiędzy kolejnymi scenami to była czysta przyjemność. Widok sprzątających swoje obozy imprezowiczów sprawiał, że w moim sercu robiło się cieplej. Polowa świadomość dbania o Matkę Ziemia wzrosła bardzo wysoko, a wierzę, że będzie jeszcze lepiej. Już w niedzielę pole wyglądało naprawdę dobrze, a w poniedziałek rano śmieci porozrzucanych w przypadkowych miejscach było jak na lekarstwo.

Poniższe zdjęcia pochodzą z niedzieli wieczór i poniedziałku rano.

Pamiętajcie moi drodzy! Co roku z Festiwalu wyjeżdża około 400 ton śmieci. W tym roku moim zdaniem spisaliście się na mocną piątkę! Za rok może być jeszcze lepiej! Przestrzegajcie poniższego dekalogu na 26. Pol’and’Rock Festiwal, który już za 362 dni 3 godziny i 45 minut!

  • Zaopatrz się w zapas worków na śmieci
  • Sprzątaj regularnie swoje obozowisko
  • Odnoś śmieci do jednego z punktów zrzutu lub recyclingu
  • Na stoiskach gastronomicznych wyrzuć pozostałości po posiłku do koszy, nie zostawiaj ich na stolikach
  • Nie wyrzucaj pustych puszek, butelek byle gdzie. Nie widzisz nigdzie kosza? Włóż do plecaka, torby – wyrzucisz wszystko później
  • Oszczędzaj wodę – zakręcaj kran
  • Przywieź własne kubki, sztućce i menażki
  • Nie przyjeżdżaj do nas z meblami
  • Po Festiwalu wyciągnij wkopane maszty
  • Zasyp wykopane dziury

Sylwia Krzywy uprzejmie dziękuję za zdjęcia. Mam nadzieję, że już jesteś w domu! Do zobaczenia za rok!

 

Napisz komentarz

Skomentuj wpis