Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

28. Finał WOŚP: Owsiak do rządu: Rozpocznijcie debatę na temat stanu służby zdrowia

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Jerzy Owsiak zaapelował do polskiego rządu, aby ten zwołał ogólnopolską debatę na temat fatalnego stanu służby zdrowia.

– Orkiestra chce kupować najnowocześniejszy sprzęt, ale boję się, że za moment przy tym sprzęcie nie będzie miał kto stać – mówił Owsiak.

Na koneic tegorocznego finału na koncie fundacji zadeklarowano 115 milionów złotych. To ponad 23 miliony więcej niż w roku ubiegłym. Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle”. Końcową sumę tegorocznej zbiórki poznamy już 8 marca.

– Wczorajszy finał pokazał, że fundacja przez 28 lat zrobiła rzeczy niezwykłe. Prowadzi programy medyczne kupuje sprzęt z najwyższej półki, a także wytycza zupełnie nowe kierunki, których się nie boimy, jak nap. Leczenie padaczki lekoopornej – mówił Jerzy Owsiak na poniedziałkowej konferencji prasowej.
Wśród podsumowania znalazły się też słowa skierowane do rządu i prezydenta. Jerzy Owsiak podkreślił, że stan polskiej służby zdrowia jest tragiczny. Zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o rozpoczęcie debaty narodowej na temat stanu służby zdrowia.

– To wy zawiadujecie naszymi pieniądzmi, naszymi podatkami. I to państwo powinniście natychmiast rozmawiać z nami, z narodem, na temat zapaści służby zdrowia. Brakuje 60 tysięcy lekarzy, 100 tysięcy personelu medycznego. Tego się nie załatwi w ciągu sekundy. Tego także nie załatwią pieniądze. To jest zapaść systemowa – mówił Owsiak.

Debatę na temat służby zdrowia, której tematem będzie psychiatria dziecięca i młodzieżowa potwierdził już marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Trzeba jednak poczekać na jej ewentualny termin.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis