Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Chiny grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Przekazały przedmiot na licytację

Jerzy Owsiak spotkał się z ambasadorem Chin w Polsce – Liu Guangyuanem. Ambasador przekazał szefowi WOŚP obraz na licytację.

Opowiadałem o Fundacji, o efektach naszego grania. Mówiłem o Polakach, którzy pracują w Chinach, Pekinie i Szangahju oraz organizują dla nas zbiórkę w ramach Finału. Opowiedziałem także o naszym Festiwalu i niesamowitym koncercie zespołu Nine Treasures, który to zespół powrócił rok później ze Złotym Bączkiem Małej Sceny. A na końcu dodałem, że jeden z naszych ostatnich zakupów ultrasonografów dla polskich szpitali to, decyzją Komisji Ekspertów i Fundacji, bardzo wysokiej klasy sprzęt wyprodukowany w Chinach – komentuje Jerzy Owsiak.

Guangyuan przekazał na licytację WOŚP obraz tkany jedwabnymi nićmi z motywem rybek.
 

Do sprawy odniósł się Radosław Pyffel, prezes think tanku Centrum Studiów Polska-Azja.

Chiny postanowiły oficjalnie wesprzeć Wielką Orkiestrę ŚP (bo do tego sprowadza się spotkanie JE Amb.Liu z J.Owsiakiem) i to mimo iż inicjatywa ta, nie cieszy się wielkim entuzjazmem obecnego rządu RP – zwraca uwagę Pyffel.
12 komentarzy

Skomentuj wpis

  • Pusty i bardzo tani PRowy gest, który chińska propaganda wykorzystała do maksimum. A wy się jeszcze tym podniecacie i pod adresem chińskiego zbrodniczego reżimu piszecie laurki.

  • Chińczycy to tacy sami ludzie jak większość z nas ( wyłączając członków pis, większość jej wyborców ,oraz wyznawców religii Rydzyka, Jędraszewskiego i jemu podobnych) Chińczycy wiedzą co to jest choroba, ból, bezradność wobec choroby, którą można wyleczyć pod warunkiem , że posiada się nowoczesny sprzęt. Dlatego pomagają grać WOŚP, a przede wszystkim to ludzie z empatią. Dziękujemy.

  • Wielki szacun!!! Nawet Chiny wspierają WOŚP a to bydło typu chamica pwłowicz czy cham brudziński al
    bo złodziej rydzyk i duża część kk nie potrafi – swołocz!!!

  • To tacy Chińczycy wspierają WOŚP mimo że leżą tysiące kilometrów od naszego kraju i mówią ze to coś wspaniałego godnego naśladowania a nasz rząd stoi murem, że to co robią nie ma prawa bytu – tylko to co oni robią ma byt – kraść ile wlezie byle szybko i pod siebie.

  • Fajny gest choć z rąk reżimowego ambasadora…oby osiągnął wysoką cenę może właśnie dlatego że z komunistycznej Ch.R.L….
    …i tak mam mieszane uczucia bo PiS chce mieć taką dyktatorską władzę jaką mają partyjniacy Partii Ludowej Chin…gdzie ludzie nie mają praw a dzieci są wykorzystywane do wyczerpującej pracy często w toksycznych warunkach