Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Czy Jarosław Kaczyński wspiera WOŚP?

Dwa dni temu zakończył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż po nim Radosław Fogiel – wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości – dostał od dziennikarki „Super Expressu” pytanie związane z tym tematem.

Sam Fogiel nie lubi afiszować się z naklejką, serduszkiem na widoku, bo jak sam twierdzi w działalności charytatywnej nie chodzi o to, aby chwalić się pomocą inny.

– Cieszę się z sukcesu każdej akcji charytatywnej. Trzeba tylko mieć nadzieję, że osoby potrzebujące będą mogły z tego skorzystać i jak najszybciej te pieniądze zostaną wydane na sprzęt. – komentuje Fogiel.

Na pytanie Kamili Biedrzyckiej czy Jarosław Kaczyński wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Fogiel odpowiada bez dłuższego zastanowienia.
– Sądzę, że jeżeli spotyka wolontariuszy, to na pewno nie jest obojętny.

W podobnym tonie wypowiedź padła w 2018 roku. Jeden z polityków PiS relacjonował wtedy historię z jednego z finałów WOŚP.

– Prezes pamiętał, że jest finał Orkiestry, sprawdzał, czy aby ma w portfelu pieniądze, bo datek musi być. To było bardzo ważne.

Warto również wspomnieć, że w roku 2010 Jarosław Kaczyński przekazał album na licytację w ramach Orkiestry. W albumie tym znajdował się podpis prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ówczesnego marszałka Bronisława Komorowskiego, Grzegorza Napieralskiego, Waldemara Pawlaka, Donalda Tuska jak i samego Jarosława Kaczyńskiego. Album ten sprzedano za 4494 złote.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis