Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Dlaczego tak chętnie wpłacamy na WOŚP? Psycholog: „Odpowiadamy dobrem na zło”

Skoro ludzie dają na WOŚP, to tym bardziej przekażą środki na Europejskie Centrum Solidarności. Postąpiliśmy mądrze i szlachetnie, chociaż nie jesteśmy zbyt zamożni. Takie zachowanie procentuje – mówi prof. Hanna Brycz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Na łamach trójmiejskiego portalu Gazety Wyborczej pojawił się wywiad z prof. Hanną Brycz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Rozmowa tyczyła się ostatnich zbiórek organizowanych za pomocą portalu Facebook, które łącznie zgromadziły ponad 20 milionów złotych.

Michał Tokarczyk: Prawie 16 mln zł w ostatniej puszce WOŚP prezydenta Adamowicza, dwa tygodnie później 6 mln zł dla Europejskiego Centrum Solidarności. Za nami czas niezwykłej hojności.

Prof. Hanna Brycz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego: Nie jestem zaskoczona. Znam Gdańsk, znam jego mieszkańców. To ludzie otwarci, inteligentni, najczęściej świadomi swoich wyborów politycznych. A to nie zdarza się tak często. Mimo wojny polsko-polskiej rosną w nas zachowania prospołeczne. Śmierć prezydenta Adamowicza odebraliśmy jako ogromną tragedię. Cała Polska łączyła się z nami w bólu i łzach. Ale ta tragedia nie przeszła bez echa, wciąż o niej pamiętamy. I stąd się wziął sukces „ostatniej puszki na Orkiestrę”.

Cały wywiad dostępny w tym miejscu.

FOTO. Agencja Gazeta.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis