Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Dzis są 27 urodziny Fundacji WOŚP! Wszystkiego najlepszego!

Dokładnie 27 lat temu, 2 marca 1993 roku, zarejestrowana została Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27 lat grania to kawał historii. Za nami wszystkimi 28 Finałów i ponad 1,1 MLD PLN zebranych środków na podnoszenie poziomu polskiej medycyny. 

A wszystko zaczęło się w 1993 r. Tematem pierwszego Finału były choroby serca najmłodszych pacjentów. Fundacja WOŚP zebrała wtedy niebagatelną kwotę 1 535 440,68 USD. To był wyjątkowy dzień, który zmienił nasze życie na zawsze.
Dzień, z którego pamiętamy każdy najmniejszy szczegół. Dopiero ten wynik i te emocje pokazały nam, jak ważne było to wydarzenie. Jak dobra energia i medycyna łączą wszystkich Polaków. Tak oto Letnia Zadyma w Środku Zimy stała się naszą motywacją do założenia Fundacji. Zatem dopiero po pierwszym Finale, który miał miejsce 3 stycznia 1993 roku, WOŚP została zarejestrowana w sądzie. – pisze Fundacja na łamach swojej strony.

Wcześniej w ogóle nie myśleliśmy o tym, żeby zakładać Fundację, a pierwsza zbiórka pieniędzy była organizowana w oparciu o potrzeby kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To właśnie tam istniała fundacja, która już od pewnego czasu zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Jerzy Owsiak.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w Warszawie 2 marca 1993 roku. Jej założycielami są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke.

W ciągu ostatnich 27 Finałów WOŚP zebrało ponad 1,1 MLD PLN. Za nami 28. Finał, a już 8 marca poznamy finalny wynik tegorocznej zbiórki, z której środki wesprą dziecięcą medycynę zabiegową. Z roku na rok wyniki styczniowych zbiórek biją rekordy zebranych kwot. Obecnie w polskich szpitalach co 5 sprzęt jest finansowany przez WOŚP.
 

Napisz komentarz

Skomentuj wpis