Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Janusz Buzek – radny PiS poucza biskupa i atakuje WOŚP oraz Jerzego Owsiaka

Janusz Buzek, wiceprzewodniczący partii Porozumienie Jarosława Gowina w okręgu bielskim, który dostał się do Rady Miasta Bielska-Białej z listy PiS, krytykuje list, który biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego, wystosował do wiernych, zachęcając do zbiórki datków na rzecz WOŚP.

W liście biskupa można było m.in. przeczytać: „Konsystorz Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce zachęca parafie do zorganizowania zbiórki ofiar na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, stosownie do lokalnych możliwości, jako wyraz szacunku dla zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza, a jednocześnie gest solidarność z WOŚP oraz sprzeciw wobec agresji obecnej w debacie publicznej”. Poinformował również, że radcy konsystorza przekazali 10 tyś. zł z funduszy Kościoła na rzecz WOŚP.

W tym miejscu do ackji wkroczył Janusz Buzek – radny z ramienia PiS. W swoim liście otwartym, opublikowanym na portalu nalezecdojezusa.pl napisał m.in.:

– Wykorzystanie autorytetu Kościoła, i tym samym Chrystusa, do wspierania WOŚP jest niewłaściwe. Biskup nie uwzględnił tego, że kierownictwo WOŚP jest znane także z innej i kontrowersyjnej aktywności – pisze radny, zachęcając biskupa do obejrzenia dostępnych w internecie materiałów filmowych z Przystanku Woodstock. – Chodzi mi o stwarzanie warunków sprzyjających pogańskiemu stylowi życia – np. wulgarny język, wolna miłość, pijaństwo, narkomania (w tym nieletnich) oraz działalności ruchu Hare Kryszna – wylicza Buzek. Przekonuje też, że Jerzy Owsiak aktywnie wsparł „czarny protest”, czyli „prawo do aborcji chorych dzieci”.

Dziennikarze wyborcza.pl zapytali radnego Buzka, skąd jego wiedza na temat imprez organizowanycj przez Jerzego Owsiaka.

– Z filmów, także tych oficjalnych, publikowanych przez organizatorów – odpowiada radny.

Biskup Samiec na razie w żaden sposób nie odniósł się do listu radnego Buzka.

Cały artykuł dostępny w tym miejscu…

Foto. januszbuzek.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis