Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jerzy Owsiak apeluje do rządu o zmiany w programie nauczania

– 3 mln uczniów uczy się pierwszej pomocy dzięki WOŚP! Zapewnimy wszystko, organizujemy wszystko. Mam więc prośbę – niech pierwsza pomoc będzie obowiązkowym przedmiotem w szkołach – apelował Owsiak, zwracając się do rządu podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział także, na co przeznaczone zostaną pieniądze z ostatniego finału.

– To była rekordowa zbiórka dla WOŚP, bo nie spodziewaliśmy się tak ogromnych pieniędzy. Te pieniądze już wydajemy na zakup sprzętu dla polskich szpitali – oświadczył Jurek Owsiak na konferencji prasowej WOŚP. – Cieszymy się bardzo, bo wspieracie najnowocześniejszą medycynę – podkreślał.

– Ponad 8 000 000 złotych uzyskanych ze zbiorki 1 proc. podatku przeznaczymy na wsparcie dziecięcej psychiatrii. Chcemy bardzo pomóc dziecięcej psychiatrii, która jest w zapaść – poinformował Owsiak.
– Polskie szpitale bardzo dobrze wyglądają i są dobrze wyposażone. My skupiamy się na wisience na torcie, na najdroższym sprzęcie – dodał szef WOŚP. Wskazał również, że do tej pory ponad 3 tys. kobiet skorzystało z pomp insulinowych zakupionych przez WOŚP. – W 2004 zaczęliśmy program leczenia pompami insulinowymi kobiet, które planują ciążę lub są w ciąży. Oferujemy im bezpłatne pompy insulinowe – wskazał.

Sprzęt, który za pieniądze z ostatniej zbiórki kupi WOŚP to m.in. aparaty do tomografii komputerowej czy aparaty rentgenowskie stacjonarne. Owsiak podkreślał, że WOŚP skupia się na zakupie najlepszych jakościowo sprzętów dla szpitali. – Dzięki grupie ekspertów, którzy pracują z nami jako wolontariusze, kupujemy sprzęt z najwyższej półki – mówił Owsiak.

– 3 mln uczniów uczy się pierwszej pomocy dzięki WOŚP! Zapewnimy wszystko, organizujemy wszystko. Mam prośbę – niech to będzie obowiązkowy przedmiot w szkołach – apelował Owsiak, zwracając się do rządu.

– Musimy dbać o organizacje pozarządowe. Dzięki nim żyje się nam lepiej – podkreślił Owsiak. – Przekazujemy wiedzę, co się dzieje z pieniędzmi społecznymi. To bardzo ważne pieniądze, bardzo serdeczne – mówił na konferencji.

– Nie da się przecenić tego, czego byliśmy świadkiem podczas tegorocznego Konkursu Ofert. To święto radiologii pediatrycznej – dodała obecna na konferencji, prof. instytutu dr hab. n. med Elżbieta Jurkiewicz. – Nasze wymagania są bardzo wysokie. Udało nam się wybrać najlepszy sprzęt. Ostatecznym beneficjentem tego sprzętu są dzieci, które na niego czekają – dodała.
– Dzięki państwu, którzy wrzucaliście te pieniądze, możemy kupić wysokospecjalistyczny sprzęt, którzy będzie ratować życie i zdrowie dzieci. Na tym polega społeczeństwo obywatelskie. Bardzo za to dziękujemy – dodał prof. dr hab. n. med. Bohdan Maruszewski.

„Hejt mi nie gra”

Jurek Owsiak mówił o rozpoczęciu debaty nt. mowy nienawiści i akcji „#hejtMiNieGRa. Podkreślał, że czas z tym zerwać. Głos w tej sprawie zabrał obecny na konferencji RPO Adam Bodnar.

– Możemy się też zastanawiać, co możemy zrobić my jako społeczeństwo, my jako obywatele. Akcja #HejtMiNieGra dąży do tego, żeby zmienić trendy w zachowaniu. Deklarujemy, że będziemy się zwracali do drugiej osoby z szacunkiem – mówił Adam Bodnar.

– W tym kontekście odwołam się do Karola Modzelewskiego, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Zawsze potrafił komunikować się z innymi, mówić o ich problemach. Przez kulturę języka pokazywał, że obce są mu zachowania, które burzą mosty, że nie da się już rozmawiać. Cieszę się, że organizujemy debatę o mowie nienawiści – mówił Adam Bodnar. – Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie mówiło, że „hejt im nie gra” – dodał.
Jurek Owsiak zachęcił do fotografowania się z kartką z napisem „hejt mi nie gra” i udostępniania swoich zdjęć w social mediach.

– Idea społeczeństwa obywatelskiego, to idea społeczeństwa odpowiedzialnego. Zapraszam na PolAndRock Festival, gdzie wszyscy jesteśmy autorami zabawy – mówił dalej Owsiak.

Kończąc konferencję Owsiak apelował „kochajcie ten kraj”. – Żeby kochać kraj, trzeba brać udział w wyborach – dodał.

źródło: onet.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis