Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jerzy Owsiak chce poznać losy zamówienia respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia! Gdzie jest towar?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odebrała już respiratory, które zamówiła w ramach walki z koronawirusem dla polskich szpitali. Jerzy Owsiak zastanawia się gdzie się podziały respiratory zamówione przez Ministerstwo Zdrowia, które kosztowały dużo więcej niż te zamówione przez WOŚP.
2+2 jest 4, a nie 22

Jako Prezesa Fundacji WOŚP, która zajmuje się zakupem sprzętu medycznego dla polskich szpitali, wstrząsnął mną fakt „zakupienia” przez Ministerstwo Zdrowia 1200 respiratorów, o których tak naprawdę nadal kompletnie nic nie wiemy.

Państwu zostawiam ocenę tego faktu. Ja ze swojej strony chciałbym tylko dodać, że najdroższy respirator, jaki Fundacja kupowała, miał cenę 120 000 złotych i posiadał specjalne, dodatkowe super opcje, był produkcji amerykańskiej. Takich zakupów dokonywaliśmy wyłącznie po specjalnych konsultacjach z naszymi ekspertami i odbiorcami, czyli szpitalami, który taki respirator miały otrzymać. W okresie pandemii kupowaliśmy respiratory transportowe za 33 000 złotych za sztukę i stacjonarne, wysokiej klasy po 99 000 złotych. Chcieliśmy takich respiratorów kupić przynajmniej 100 sztuk, ale żadna z firm, które je oferowała, nie była w stanie przyjąć takiego zamówienia, bo to przekraczało ich możliwości produkcyjne. Sprzęt zawsze kupujemy od firm, z którymi już wcześniej prowadziliśmy transakcje. Jesteśmy wtedy pewni jakości i przede wszystkim ceny, która w wyniku epidemii w naszym przypadku nie ulegała zwiększeniu. Każda propozycja sprzętu medycznego kupowanego przez Fundację (na przykład kardiomonitory, łóżka) były konsultowane z naszymi specjalistami w Centrum Zdrowia Dziecka. Bywały takie propozycje, które nie zyskiwały aprobaty naszych ekspertów, wtedy rezygnowaliśmy z dalszych negocjacji. Sprzęt zakupiony przez nas musi mieć jasno określone gwarancje – nasze są zawsze minimum 36-miesięczne, określony sposób szkolenia dla personelu medycznego i zapas materiałów zużywalnych dołączonych do każdego urządzenia. Wykaz wszystkich naszych zakupów znajdziecie na https://www.wosp.org.pl/medycyna#sectionItemHead4241, a przede wszystkim odbiorców znajdziecie na stronie: https://www.wosp.org.pl/…/sprawdz-gdzie-trafia-sprzet-covid…
I to jest zasada, która przyświeca nam od 28 lat, a możemy ją streścić tym prostym i trafnym stwierdzeniem, że 2+2 jest 4, a nie 22, bo chodzi o pieniądze społeczne, rzetelność, zaufanie, a na końcu absolutną pewność, że zakupione rzeczy spełnią swoją rolę.

I ciągle mam nadzieję, że w poniedziałek będziemy mogli my, wszyscy Polacy, dowiedzieć się, jakie są losy tego gigantycznego zamówienia – 1200 respiratorów, 200 milionów złotych co oznacza średnio 160 000 zł za jedno urządzenia. Zobaczcie Państwo sami jak my na co dzień dokonujemy zakupów w czasie Konkursów Ofert https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/konkursy-ofert
Napisz komentarz

Skomentuj wpis