Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤
Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak do Andrzeja Dudy: „(…) telewizja nie leczy!”

Jerzy Owsiak zwrócił się do Andrzeja Dudy – chodzi o blisko 2 miliardy złotych przekazane dla TVP.

Dyrygent Orkiestry podczas dzisiejszego podsumowania 28. Finału WOŚP zwrócił uwagę, że zebrana w styczniu kwota to „niecałe 10 procent z dwóch miliardów, które będą wydane w ciągu roku” na państwowe media.
– Telewizja nie leczy (…). Telewizja bawi i ma taki cel. Ma nas bawić, ma nas informować. Nie mamy nic przeciwko takiej telewizji. Niech będzie śmieszna, niech będzie przebojowa, niech będzie ciekawa, ale telewizja nie leczy – mówił Owsiak.

Jerzy Owsiak zwrócił uwagę, że lekarze w Polsce leczą za 1/10 sumy przekazanej dla Telewizji Polskiej.

– Leczą lekarze, którzy za pomocą urządzeń kupionych za jedną dziesiątą tej sumy [przyznania rekompensaty – red.] będą ratowali nasze życie i zdrowie – powiedział. – Panie prezydencie, jako obywatel tego kraju nie zgadzam się z tym, co pan zrobił – dodał, zwracając się do Andrzeja Dudy.
Przybliżone również zostały wstępne plany zakupów ze środków z tegorocznej zbiórki.

– Urządzenia do laserowej termoablacji ognisk w mózgu. Mikroskop operacyjny, tak zwany egzoskop. System nawigacji zintegrowany z mikrosomem operacyjnym. Aparaty najwyższej klasy do rezonansu magnetycznego. Systemy monitoringu śródoperacyjnego. Chcemy leczyć padaczkę lekooporną. Chcemy się pochylić nad urządzeniami medycznymi do prowadzenia operacji za pomocą endoskopii. Więc jak najmniej inwazyjnych zabiegów, jak najwięcej leczenia z najwyższej półki, które może przynieść bardzo szybkie efekty. To jest nasz plan wobec 186 milionów złotych, które zebraliśmy – wymienił szef WOŚP.

Jerzy Owsiak ogłosił oficjalne wyniki 28. Finału WOŚP – Absolutny REKORD!

2 komentarze

Skomentuj wpis