Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jerzy Owsiak: „Internetowe trolle”

Pamiętam jak kilka lat temu rzuciły się na mnie i na Fundację WOŚP internetowe trolle. Pamiętacie odwrócone do góry nogami serduszka Orkiestry? Na początku myśleliśmy, że to jakiś żart, a dopiero później zobaczyliśmy, jak postępowało to skoordynowaną falą niesamowitego, ale co tu dużo gadać – wymyślonego i podkręcanego hejtu. Przyszło nagle i nagle odeszło. Nie powiem, żeby nie bolało, bo niby dlaczego, po tak ciężkiej naszej pracy, tyle idzie w naszą stronę żółci? Czas jednak wyjaśnił, że za takie trollowanie się płaci, to się wynajmuje, tak to działa.

Dlatego, trollowani nauczyciele, bądźcie wytrwali, bądźcie odważni! Ja nie postrzegam Waszego protestu tylko i wyłącznie przez pryzmat kasy. Wczorajsza dyskusja w TVN bardzo mądrze pokazała system polskiej edukacji, który wymaga głębokiej, wręcz rewolucyjnej zmiany. I o tym także nauczyciele mówią i ja to doskonale słyszę.

Być może ci, którzy hejtują, trollują – może mieli złych nauczycieli, słabe wspomnienia ze szkołą, może to jest ich gorycz. W żaden sposób jednak nie zmieni to faktu, że przy tak ogromnej strajkowej determinacji polskich nauczycieli nie da się tego protestu zbagatelizować i przejść obok obojętnie.

A tak na końcu. To jest jednak coś nieprawdopodobnie nieludzkiego – hejtowanie ludzi, którzy walczą o swoje prawa.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis