Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jerzy Owsiak o Pol’and’Rock: „Zanotowaliśmy niemal 2 razy mniej interwencji”

System opieki medycznej na Festiwalu Pol’and’Rock to grupa 350 ratowników medycznych i lekarzy, z Polski i Niemiec. Główna baza to szpital polowy ulokowany niedaleko wioski motocyklowej. Świetnie wyposażony w sprzęt nie tylko diagnostyczny, ale zapewniający natychmiastową pomoc i opiekę osobom poszkodowanym. Szpital pracuje z wykorzystaniem aplikacji do zarządzania zgłoszeniami, którą sami stworzyliśmy. Ta aplikacja kontroluje cały przebieg akcji, od wezwania pomocy po wysłanie zespołu medycznego, który dojedzie przy pomocy quada z przyczepą do transportu poszkodowanego do miejsca zdarzenia. W bazie było 8 quadów oraz 10 ambulansów (dostarczonych przez prywatnych dysponentów z Polski i Niemiec), a na całym terenie Festiwalu znajdowało się 7 punktów terenowych.

Szkolenie Pokojowego Patrolu opiera między innymi się na właściwym udzieleniu pierwszej pomocy potrzebującym. Dzięki bardzo sprawnym komunikatom wysyłanym przez Pokojowy Patrol do naszego Zintegrowanego Centrum Dowodzenia, wszystkie interwencje w terenie kończyły się pozytywnie.

W tym roku nastąpił ogromny regres wypadków przy tak ogromnej liczbie ludzi, jaka odwiedziła nasz Festiwal. Zanotowaliśmy niemal 2 razy mniej, bo dokładnie 1651 interwencji w okresie od lipcowej środy 31 lipca do niedzieli, 4 sierpnia, do godziny 12:00. Przeważającą ilość interwencji stanowiły urazy lekkie – 648, potem tak zwana „podstawowa opieka zdrowotna” – 236 i zatrucia/intoksykacje 135. Ani jednej sytuacji podbramkowej z dopalaczami! Wielkie, wielkie dla Was dzięki! Odnotowaliśmy pojedyncze przypadki z narkotykami. Słuchacie naszych próśb, czytacie nasz regulamin. Wielkie dzięki!

Apelowałem o niełamanie regulaminu i nie spożywanie wysokoprocentowych alkoholi. Ten raport medyczny, który co roku bardzo dokładnie analizujemy i który jest powodem naszych najbardziej starannych przygotowań do kolejnej edycji Festiwalu, w tym roku bardzo cieszy i pokazuje, jak potrafimy dbać o siebie. Cały szpital jest sumą wieloletnich doświadczeń organizowania go samodzielnie z wolontariuszami z całej Polski, Niemiec i firmom medycznym. Dzięki temu możemy także bardzo zaoszczędzić na naszych wydatkach, ponieważ praca wolontariuszy i wyposażenie w sprzęt medyczny także bezpłatnie daje nam ogromną siłę do bardzo skutecznego działania.

I z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom oraz pielęgniarzom – wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia tej bezprecedensowej i skutecznej opieki medycznej. Chętnie możemy się podzielić naszymi doświadczeniami z tymi, którzy organizują podobne spotkania, koncerty, a nawet tymi, którzy organizują podstawową opiekę zdrowotną nas, Polaków, na co dzień.

Jerzy Owsiak

źródło: fb.com

Napisz komentarz

Skomentuj wpis