Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jerzy Owsiak: „Obrady Sejmu RP odbyły się bez zachowania jakiejkolwiek ostrożności…”

Jerzy Owsiak odniósł się do dzisiejszych obrad w Sejmie. Zwrócił uwagę na to jak nieodpowiedzialnie zachowują się polscy politycy. 

Obrady Sejmu RP odbyły się bez zachowania jakiejkolwiek ostrożności, o którą wszyscy dookoła apelują. Jest rzeczą nieprawdopodobną, żeby zbagatelizować ten najprostszy zestaw pod tytułem maseczka i rękawiczki, do zabezpieczenia się przed koronawirusem. Pełen luz i beztroska, jakby sala obrad Sejmu była najbezpieczniejszym miejscem na planecie.
Kiedy kilka dni temu odbierałem z mojej osiedlowej poczty wezwanie do sądu, pani miała tylko rękawiczki, nie miała maseczki, była oddzielona od klientów standardową szybą z wyciętym okienkiem – czyli żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Zapytałem, dlaczego nie ma masek. Odpowiedź – ponieważ dostaliśmy tylko rękawiczki. Jedna Pani je miała, druga już nie. Dwa dni później porwałem z Fundacji pudełko maseczek chirurgicznych, tych najprostszych. To nasze, jeszcze festiwalowe pozostałości ze szpitala polowego. Dosłownie kilkanaście pudełek. I nie chcemy dyskutować – zatrzymują, czy nie zatrzymują. Nawet jeśli spełniają tylko rolę placebo, to zostały z radością przyjęte. Drugie pudełko, które miałem w samochodzie – w środku 50 sztuk – dałem panu, który poprosił o nie dla pani Romy, która zajmuje się bezdomnymi w Warszawie. Panią Romę zlokalizowałem dzisiaj telefonicznie – jest zachwycona, że może liczyć na te 50 maseczek. Rozwożą jedzenie dla bezdomnych i taki dar daje im ogromne poczucie bezpieczeństwa.
A w Sejmie mega nonszalancja, wielu posłów przy pogaduszkach w kawiarnianym nastroju i atmosferze. I aż cholera bierze, że Pani Roma podskoczyłaby pod niebo ze szczęścia, gdyby mogła dostać taką zawodową maseczkę, jakimi dysponowali posłowie. A co oni z nimi zrobili? Wyrzucili? Zgnietli? Wsadzili do kieszeni? Pstryknęli, jak zbędny gadżet? Powinni świecić przykładem! A największy przykład powinna dawać Marszałek Sejmu, bo chodzi tutaj także o budowanie nawyków, które mogą ratować nasze życie i zdrowie!

Mamy już datę lotu samolotu z Chin, w tej sprawie non stop jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Obrony Narodowej. Niewykluczone, że zakupimy jeszcze więcej materiałów ochronnych, jeśli tylko w samolocie będzie na to miejsce.

Bardzo dziękujemy za wpłaty na Fundusz Interwencyjny. Rozdział wszystkich darów będzie koordynowany z Ministerstwem Zdrowia, a w zasadzie już jest. Pracujemy na pełnych obrotach! Odwiedzajcie także Kręciołatv. Robimy wszystko, abyście siedzieli w domach. Jak możemy umilamy czas Wam i Waszym dzieciom.

Wszystko będzie dobrze, zobaczycie!
Napisz komentarz

Skomentuj wpis