Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤
Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak ogłosił oficjalne wyniki 28. Finału WOŚP – Absolutny REKORD!

Jerzy Owsiak podczas podsumowania 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosił oficjalny i ostateczny wynik tegorocznej zbiórki. To jest po prostu BOMBA!

Jerzy Owsiak, dyrygent fundacji WOŚP po zakończeniu 28. Finału ogłosił, że kwota deklarowana zebrana na jego zakończenie wyniosła 115 362 894 PLNWynik ten oznaczał, że rekord został pobity o 23 miliony złotych. Dziś, punktualnie o 12:00 przyszło nam poznać oficjalną kwotę 28. Finału WOŚP. Kwota ta zwala z nóg.
Praktycznie byliśmy wszędzie tam gdzie są Polacy. Tam gdzie Polacy pracują. To pokazuje jaką moc ma Orkiestra. To są Polacy, którzy chcieli być z nami. – mówił w trakcie podsumowania Jerzy Owsiak.

Podczas 28. Finału WOŚP oficjalnie i ostatecznie zebrano: 186 133 610.66 PLN

Na kwotę zebraną w 28. Finale WOŚP złożyły się: zbiórka publiczna (116 707 864,39 PLN), darowizny przekazane na cel akcji poprzez kanały elektroniczne (68 804 108,17 PLN) oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (o wartości 621 668,10 PLN). Koszty przeprowadzenia zbiórki wyniosły 4 910 592,81 PLN.
Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.
Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

 • Złota Karta nr 1 została wylicytowana przez ITA TOOLS za kwotę 44 444 zł
 • Złote Serduszko nr 1 zostało wylicytowane przez Bio-Gen Łódź za kwotę 250 000 zł

Facebook

 • W wirtualnej puszce WOŚP (na Facebooku) znalazło się: 152 457 zł
 • W puszce Patrycji Krzymińskiej – #RazemDlaWOŚP – znalazło się: 154 500 zł

W trakcie ogłoszenia wyniku 28. Finału WOŚP zaprezentowana została karetka, stanowiącą dar dla Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie. Jest to ambulans neonatologiczny, który wyposażony zostanie m.in. w:

 • Inkubator transportowy Atom V808 na noszach ferno Mondial
 • Kardiomonitor Qube mini firmy Spacelabs medical
 • Respirator transportowy z nawilżaczem Hamilton – C1
 • 4 pompy infuzyjne firmy Braun ze stacją dokującą
 • Transportowy analizator gazometryczny i biochemiczny EDAN i 15

6 komentarzy

Skomentuj wpis

 • Jurek razem z Tobą do końca świata i jeden dzień dłużej. JESTEŚ WIELKI ❤️

 • Super – wspieram od pierwszego przedfinalu (jak wiele osob wtedy jakieś drobne w kopercie do radia były wysłane) i tak do dziś – bo widzę sens. Brawo! Aby tak dalej!

 • Dziękuję za to co robisz. Szkoda, że rząd krytykując Was czuje się częściowo zwolniony ze swojego obowiązku jakim jest dbanie o zdrowie obywateli.