Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jerzy Owsiak: „Pani Beato Mazurek! Odpuszczam!”

W dniu wczorajszym informowaliśmy o tym, że Beata Mazurek opublikowała na swoim profilu społecznościowych mema, który przedstawia m.in. „jak mieszka bogacz J.Kaczyński i BIEDACY z totalnej opozycji”.

Na jednym ze zdjęć pojawił się ośrodek szkoleniowy WOŚP w Szadowie-Młyn, który został podpisany jako „namiot Jurka Owsiaka”. Na owy wpis szybko zareagował Jerzy Owsiak, który poprosił o natychmiastowe przeprosiny. Jeszcze wczoraj Beata Mazurek przeprosiła Jerzego Owsiaka za opublikowanie zdjęcia jednocześnie zaznaczając, iż cieszy się, że dzięki jej wpisowi Jerzy Owsiak zyskał możliwość wyjaśnienia tej sprawy.

Rzecznik PiS – Beata Mazurek przeprosiła Jerzego Owsiaka za „namiot Jurka Owsiaka”

Jerzy Owsiak postanowił zareagować na te przeprosiny publikując na oficjalnym profilu Facebookowym wpis o następującej treści:

Pani Beato Mazurek!

Odpuszczam!

Dziękuję za wpis i szybką reakcję. Proszę jednak nie pisać, że Pani wpis to możliwość wyjaśnienia tej sprawy. Oprócz anonimowych internautów jest Pani jedyną osobą reprezentującą urząd państwowy, która dała się na takie bzdurne opinie na nasz temat napuścić. Jak pisałem – najprostszym sposobem na rozwianie wszelkich wątpliwości jest telefon do źródła. Wszyscy od lat wiedzą o działalności WOŚP w zakresie propagowania wiedzy o pierwszej pomocy, a wszystko co dotyczy Ośrodek Szkoleniowy Szadowo-Młyn jest upubliczniane, pokazywane i powszechnie wiadome.

Tymczasem, korzystając z okazji, chciałbym także przesłać Pani kilka dodatkowych, ważnych informacji! Prostują one kolejne bzdury, które, jak to Pani ujęła, „funkcjonują w internecie”.

Tak więc ja, Jurek Owsiak, nie jestem zatrudniony w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a jako prezes zarządu Fundacji nigdy nie pobierałem żadnych wynagrodzeń związanych pełnieniem tej funkcji.

Nigdy też nie byłem właścicielem ani współwłaścicielem spółki Złoty Melon, a także nie sprzedałem tej spółki Fundacji.

Nigdy nie miałem żadnych spółek biznesowych z Fundacją. Nigdy też żaden z członków mojej rodziny nie był związany żadnymi spółkami z Fundacją. Moje dochody i informacje o ich źródłach podałem ostatnio do publicznej wiadomości – zapraszam do mojego Facebooka z 9 stycznia (https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/2026078180804497)

Założenie przez Fundację spółki „Złoty Melon” nie zostało sfinansowane „z puszki”, a więc ze środków zebranych w Finałach WOŚP.

Fundacja WOŚP nie jest właścicielem 60 tys. urządzeń medycznych z serduszkami które pracują w polskich szpitalach. Orkiestra przekazuje ten sprzęt medyczny szpitalom na własność.

Pol’and’Rock Festival nie jest i nie może być w żaden sposób finansowany „z puszki”, a więc ze zbiórek w kolejnych Finałach WOŚP. Finansowanie festiwalu zapewniają przede wszystkim sponsorzy.

Pani Beato, to są te najczęściej powielane głupoty, które zajmują głowy anonimowym internautom.Jeśli miałaby Pani jakiekolwiek pytania – zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Fundacją i ze mną. Zapraszam także do odwiedzenia strony z rozliczeniami finansowymi Fundacji WOŚP (https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia), przy czym nasze rozliczenia nie tylko publikujemy na tej stronie, ale przekazujemy także do kontrolujących nas państwowych urzędów – Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, czy do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Jeszcze raz dziękuję za szybką reakcję w sprawie ważnej, bo publicznej.

1 komentarz

Skomentuj wpis

  • Pani Beata Mazurek powinna w tej sytuacji stanąć w domu przed lustrem, i tak poprostu po ludzku zawstydzić się przed
    samą sobą