Zbiórka podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego trwa w całej Polsce. Po ogłoszeniu daty wyborów przez marszałek Witek 3 czerwca Trzaskowski do 5 czerwca miał dostać czas na zbiórkę podpisów poparcia pod rejestracją komitetu (wymagano tysiąca), kolejne pięć dni (do 10 czerwca) dostając na zbiórkę 100 tys. podpisów poparcia pod jego kandydaturą.

Czasu Trzaskowski dostał mniej niż wcześniej jakikolwiek kandydat na prezydenta Polski. Mimo tego jego sztabowcy i sympatycy zmobilizowali się na tyle, żeby terminu dotrzymać. Trzaskowski zarejestrował komitet wyborczy już 4 czerwca – na czele pochodu sympatyków zanosząc do Państwowej Komisji Wyborczej nie tysiąc, ale 5,5 tys. podpisów. Natomiast minimalną liczbę 100 tys. podpisów wymaganych dla rejestracji kandydatury Trzaskowski zgromadził już pod koniec następnego dnia.
Rafała Trzaskowskiego poparł także Jurek Owsiak. Twórca WOŚP podpisał listę kandydata KO w punkcie na Ursynowie. Poinformował o tym Jakub Berent, zastępca burmistrza dzielnicy.

 A kto to dzisiaj na Ursynowie podpisał się pod listą poparcia dla Rafała Trzaskowskiego? Siema Jurek! – napisał Berent.

źródło: wyborcza.pl