Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤
koronawirus

Jerzy Owsiak z ważnym komunikatem – pamiętajcie dbać o innych!

Jerzy Owsiak zwraca się do nas wszystkich z ważnym komunikatem. Wszystko to w związku z pandemią koronawirusa.

Drodzy Polacy,

Wprowadzone przez rząd, wyjątkowe rozwiązania w sprawie koronowirusa będą wymagały od nas ogromnej odpowiedzialności, wytrwałości i determinacji. Po naszej, obywatelskiej stronie niech będzie teraz wspólna i ogromna solidarność, abyśmy wszyscy razem sprostali tej sytuacji.
Każde państwo na świecie na swój sposób próbuje walczyć z koronowirusem, ale już teraz widać, że standard zamożności państwa nie gwarantuje nam, że poradzimy sobie z tą epidemią. Jestem za to przekonany, że proponowane nie tylko u nas, w Polsce, ale także innych krajach ograniczenia w naszych kontaktach i spotkaniach mogą mieć ogromny wpływ na poprawę sytuacji.

Ja i cała nasza Fundacja WOŚP dostosujemy się do tych zasad, a jednocześnie stawiamy siebie i swoje możliwości do dyspozycji, jeśli zajdzie potrzeba, aby współdziałać przy organizacji konkretnej pomocy dla obywateli. Dlatego zwracam się z ogromnym apelem do wszystkich członków Pokojowego Patrolu – jest nas blisko 13 000, przeszkolonych w udzielaniu pierwszej pomocy i rozwiązywaniu wielu problemów – aby w miarę swoich możliwości, umiejętności oraz chęci działania starali się pomóc ludziom w starszym wieku, którym być może należy zrobić zakupy, albo którym swoją obecnością trzeba pokazać, że nie są osamotnieni. Z tym samym apelem zwracam się także do wszystkich, którzy tworzyli sztaby podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Macie ogromne doświadczenie właśnie w takich, oddolnych działaniach, które służą pomaganiu. Róbcie to internetowo. Zbierajcie informacje, komu można pomóc, aby także internetowo wysłać wolontariusza, który zapozna się z potrzebami, zrobi zakupy i zostawi torbę pod drzwiami. Uczmy się działać także i w tych wyjątkowych momentach.
Pamiętajmy też o ludziach bezdomnych, którzy zwłaszcza w tym momencie są jeszcze bardziej narażeni na ostracyzm, ale także brak dostępu do noclegów i jedzenia. Starajmy się, jak możemy właśnie teraz, rozsądnie i zgodnie ze wszystkimi rozporządzeniami, które wchodzą w życie, udzielać sobie wzajemnej pomocy i wsparcia.

Bardzo dziękuję, że przeczytaliście Państwo ten komunikat.

Jurek Owsiak

My, jako założyciele strony i osoby, które chcą walczyć z fake newsami w sieci uruchomiliśmy stronę #ZostajęWdomu, którą możecie polubić poniżej. Będziemy tam publikować dla nas tylko pewne i ważne informacje z Polski.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis