Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jurek Owsiak pisze list otwarty do dyrektora, który zwolnił dr Haidara

❗ Panie Dyrektorze,

● Czuje Pan, że narobił ogromnego bałaganu zwalniając dr Riad Haidar z funkcji ordynatora Oddział Neonatologiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W Polsce funkcjonuje dziś kilkaset (około 400) oddziałów położniczych, niestety z każdym tygodniem coraz mniej. Niedawno zapowiedziano, że w tym roku kolejnych 50 zostanie zamkniętych. To oznacza, że w 40-milionowym kraju diametralnie kurczy się sieć oddziałów położniczych, które do tej pory logicznie funkcjonowały w oparciu o rzeczywiste potrzeby. Można zrozumieć pojedyncze przypadki wynikające choćby z przyczyn czysto demograficznych. Ale 50 oddziałów? To klęska systemu.

● I na tym tle zapada nagle Pańska decyzja dotycząca wyjątkowo świetnie działającego oddziału neonatologicznego w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej Takich oddziałów, o tzw. Wysokim stopniu referencyjności, jest dużo mniej, niż położniczych, ale to one są bramą do życia, to one są nadzieją dla rodziców, których dziecko przedwcześnie przyszło na świat. I Pan, ot tak sobie, a dzisiaj jestem już przekonany, że ze względów politycznych, zwalnia z pracy jednego z najlepszych fachowców w tej dziedzinie w kraju.

● Tylko kilka oddziałów neonatologicznych w Polsce nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy https://www.wosp.org.pl/medycyna/oddzialy-im-wosp. Obok m.in. krakowskiego oddziału prowadzonego przez prof. Ryszarda Lauterbacha, gdzie na świat przyszły chociażby piękne sześcioraczki, oddział dr Haidara to imię otrzymał już 10 lat temu. Neonatolodzy odnoszą sukcesy, kiedy mają do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia medyczne. Dzięki Fundacji WOŚP polska neonatologia stoi na najwyższym, światowym poziomie. I nagle Panu, Panie Dyrektorze, przychodzą do głowy okrutne igraszki w sytuacji, gdzie na szali jest ludzkie życie.

● Widzi Pan, jaka jest reakcja Polaków, nie tylko z Pańskiego miasta – Białej Podlaskiej. Tą sprawą zajął się nawet Rzecznik Praw Obywatelskich. Dlatego, żeby jak najszybciej zakończyć obecny stan rzeczy, niech Pan natychmiast wycofa tę decyzję i zróbmy wszystko, aby dr Riad Haidar spokojnie wrócił do pracy i spokojnie mógł ratować życie noworodków, w tym wcześniaków. Papież Franciszek potrzebował chwili, aby przeprosić za incydent z kobietą, która szarpała go za rękę. Więc niech Pan także nie walczy z czasem i z konsekwencjami swojej bardzo złej decyzji. Niech Pan natychmiast przywróci do pracy dotychczasowego ordynatora oddziału neonatologicznego.

● Doktorze Haidar, serdecznie zapraszamy na 28. Finał WOŚP – Warszawa. Proszę zabrać swoich bliskich, załogę, będzie nam miło uściskać i pozdrowić Was wszystkich.

2 komentarze

Skomentuj wpis