Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jurek Owsiak pisze list otwarty do poseł PiS – Joanny Lichockiej.”Poczułem się osobiście obrażony (…) gestem „f**k off”.”

Polacy, dziękuję za wszystkie reakcje na mój ostatni post na FB. Możemy się różnić politycznie, religijnie, możemy mieć diametralnie różne poglądy na świat. Wręcz bądźmy różnorodni, bo to nas, jako społeczeństwo, niezwykle wzbogaca i czyni mądrzejszymi, ciekawszymi, bardziej kolorowymi.

List poniższej treści wyślę w poniedziałek na adres biura poselskiego posłanki Joanny Lichockiej. Do wiadomości list ten skieruję także do Marszałka Sejmu oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za każde wsparcie z Waszej strony. Tak trudno pogodzić się z faktem, że nie zdołano tych ogromnych pieniędzy przeznaczyć na ratowanie życia i zdrowia Polaków.
 Pani Poseł,

Nazywam się Jerzy Owsiak. Jestem prezesem zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W związku z Pani zachowaniem w czasie debaty na temat przyznania TVP rekompensaty w wysokości 1 950 000 000 zł informuję, iż poczułem się osobiście obrażony pokazanym przez Panią obscenicznym gestem „f**k off”.

Pokazała Pani tym samym pogardę dla obywateli, w tym dla mnie – człowieka, który płaci podatki i z których to podatków utrzymywany jest polski parlament, a tym samym Pani dieta poselska.

Żądam od Pani, by w trakcie posiedzenia Sejmu z mównicy sejmowej przeprosiła Pani wszystkich posłów, a także wszystkich Polaków, za swoje obsceniczne zachowanie, po czym – by złożyła Pani swój mandat poselski i zrezygnowała z pełnienia zaszczytnej funkcji posła na Sejm RP.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, według badań opinii społecznej wcześniej realizowanych przez CBOS, a ostatnio przez firmę badawczo-analityczną IQS, jest od wielu lat organizacją o najwyższym zaufaniu społecznym spośród wszystkich instytucji życia publicznego w Polsce. W badaniach realizowanych w styczniu 2020 roku, zaufanie do Orkiestry zadeklarowało 87% Polaków.
Wynik ten upoważnia mnie, abym wystąpił z powyższym żądaniem. Pani zachowanie w sposób oczywisty dyskredytuje funkcję posła RP. W Polskim Sejmie takie zdarzenia nie mają prawa mieć miejsca. Niestety zdarzają się, co więcej – ma to miejsce coraz częściej i nie jest Pani jedyną osobą, która przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Jest Pani jednak osobą, która w moim odczuciu przelała czarę goryczy.

Jerzy Owsiak

Środkowy palec dla Polaków – 2 mld zł dla TVP od PiS zamiast m.in. na onkologię. Jerzy Owsiak: „Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski.”

13 komentarzy

Skomentuj wpis

 • Również czuję się obrażona i życzę sobie aby ta osoba poniosła odpowiedzialność za swój czyn skierowany do tych dzięki którym ma co jeść.

 • Bez wzgledu na to czy popieram PIS czy PO czy Partie Zielonych itd… takie zachowanie nie powinno usc bezkarnie. Gdzie podstawy oglady, kultury osobistej, szacunku do innej osoby?
  Swiat jest chory! Ludzie juz nie wiedza co jest prawda, a co klamstwem, co jest dobre, a co zle.
  Obserwujac dzisiejszy swiat zastanawiam sie dokad my zmierzamy? To jest jakis absurd.
  Ludzie juz totalnie zapomnieli o podstawowych wartosciach a swoja chamstwo w relacjach miedzyludzkich nazywaja demokracja i wolnoscia slowa.

  My nie potrzebujem wyborow ani w Polsce ani na swiecie. My potrzebujemy jakiejs rewolucji. Rewolucji myslenia, powrotu do podstaw.

  Mnie sie poprostu chce plakac jak widze jak dzisiejszy swiat wyglada.
  Potrzeba nam prawdziwych leaderow, ludzi, ktorzy WLASNYM PRZYKLADEM poprowadza reszte, zainspiruja ja, wszczepia nowa wiare w ludzi, bo na dzien dzisiejszy to powiem szczerze ze wstyd mi za nas ludzi.

  Jesli ta kobieta nie zostanie usunieta ze swojego stanowiska to bedzie to kolejny absurd. Przeciez musza byc gdzies jakies granice.

 • Tak zachowuje się człowiek o nieposzlakowanej opinii, człowiek który powinien być wzorem do naśladowania skoro znajduje się na takim stanowisku. Żenada! Tej Pani już dziękujemy! Popisała się na maksa. Popieram Pana list w pełni Panie Jurku. Pani Lichocka dała z siebie wszystko,takim zachowaniom w Sejmie stanowczo trzeba mówić NIE!

 • Czy ktoś z elit rządzących ma tyle odwagi, żeby podobny oficjalny list napisać? Wszystkie inne ugrupowania polityczne powinny złożyć protest na ręce marszałka sejmu o ukaranie i napiętnowanie takiego zachowania. Wstyd! Wstyd mi, że mamy takich posłów. Pracuję w Niemczech i aż boję się tych wszystkich pytań, które mi Niemcy postawią. Nie wiem co odpowiedzieć. W końcu jestem Polką. A może się mylę? Może trzeci i czwarty sort, jak ja, to już nie Polacy?

 • Czas pozbyć się PiS-u z Polski raz na zawsze. Połowę tych „legalnych bandytow” trzeba w końcu zamknac w więzieniach. To sa ludzie którzy do końca życia powinni zamieszkac za murami wieziennymi. Prawo i Sprawiedliwosc nie ma nic wspólnego ze swoja nazwa. A co do pani Lichockiej. Matko święta jak Pani nie wstyd? Kradniecie nasze pieniądze które powinny isc na nasze rodziny potrzeby i wsparcie. Niestety idzie na jakies zj***e TVP którego praktycznie nikt nie ogląda? Wiadomości ustawione pod PiS do tego najlepsze programy zniszczone w pień (jaka to melodia w tej chwili to śmieć telewizyjny). Tyle kasy poszlo na jakis palantow, a na straż pozarna czy szpitale to juz nie ma. Ok ktos powie ze na psiarnie idzie kasy. To dlatego bo maja z nich mandaty za przepisy których jest co raz wiecej, a bedzie ich jeszcze więcej. Ludzi opamietajcie się trzeba zagłosować przeciwko tym bandytą trzeba ich wypedzic z sejmu. Panie J. Owsiak gratulacje za odważną decyzje i dziękujemy ze mamy ciebie. Wspieram was co roku i bardzo popieram WOSP.

 • Szkoda gadać. Osobiście pracuje jako Pielęgniarka i gdyby nie mój Mężczyzna musiałabym ciągnąć kilkanetatown, aby się godnie utrzymać (opłacając przy tym studia, wszystkie potrzebne kursy i mieszkanie). Na to, aby Pielęgniarką, Opiekunką dołożyć do pensji nie mają, dla Pacjentów również brakuje, jakieś durne limity przyjęć robią w ciągu roku- a jak Oddział limit przekroczy to już nie otrzyma zwrotu za leczenie pacjenta a na TVP będą miliony wydawać.
  Dlatego zastanówcie się zanim zagłosujecie na danego kandytata

 • Niech swojej rodzinie tak pokaże, jak ktoś zachoruje na raka! Beszczelny babsztyl.

 • To bydlo jeszcze bd mialo pretensje do Owsiaka ze o co mu chodzi. Zamiast w sejmie powinna rowy kopac nie obrazajac ludzi tam pracujacych.

 • Wstyd powinna odejsc są mądrzejsi i wazniejsi od niej pokazała swoją inteligencję na świat cały i Polskę

 • Zgadzam się z tym co zostało napisane jako obywatelka Polski czuję się bardzo urażona zachowaniem tej pani i podpisuję się pod słowami Pana J Owsiaka