Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jurek Owsiak zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. „Ale kozactwo!”

Koronawirus w Polsce sprawił, że rządzący wprowadzili stan epidemii w kraju, co wiążę się z licznymi ograniczeniami. W 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński wraz z pozostałymi politykami złożyli wieńce i oddali hołd pod pomnikami. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Jurek Owsiak.Z powodu pandemii koronawirusa zarówno obchody 80. rocznicy zbrodni w Katyniu jak i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej wyglądały inaczej niż wcześniej planowano. Polska delegacja nie poleciała między innymi do Smoleńska. Mimo jednak obowiązujących restrykcji związanych z szalejącą epidemią, pamięć ofiar uczcili m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Złożyli wieńce i oddali hołd ofiarom pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego oraz pod pomnikiem wszystkich ofiar katastrofy.
Do Pana Prezesa

Kończy się bardzo pracowita sobota, bo udało nam się przyjąć na magazyn 900 tysięcy masek chirurgicznych. Będzie co we wtorek wysyłać, bo jeszcze mamy inne rzeczy, jak maski czy przyłbice dla ratowników. Wśród adresatów jest kilkadziesiąt Domów Pomocy Społecznej. Jeśli uda się paczki spakować i nadać do 15-tej, to następnego dnia, a najpóźniej w czwartek wszystko będzie na miejscu. Paczki rozwozi firma kurierska, bo Poczta Polska potrafi nawalić. Nie uwierzy Prezes, ale w tym roku kolejny raz moje kartki walentynkowe szły w stolicy 5 tygodni! Ale swój urząd pocztowy i panie tam pracujące lubię, nawet dałem im ostatnio pudełko maseczek, bo firma im tego nie zapewniła.

À propos, Panie Prezesie, maseczek – my w Chinach teraz kupujemy po 60 centów amerykańskich. To drogo, ale popyt i podaż kształtują cenę. Można w Polsce kupić za 2,80 – też takie kupowaliśmy. 3,20 to już dla nas cena spekulacyjna. A co dopiero 8,40, jaka ma być w automatach! To tak, jakby bochenek chleba kosztował 84 złote!!!! Kombinujemy, czy aby seniorom nie rozdawać ich za darmo przy tych automatach. Co Prezes myśli?
Ale piszę w jednej sprawie. Otóż po tym rozładowaniu transportu maseczek patrzę w Internet i widzę, że Pan Prezes odważnie wyruszył w miasto! I to nie sam!

Ja bym się bał. Jak my pracujemy na magazynie, to obowiązkowo w maseczkach, rękawiczkach, a jak pakujemy, to ekipa w kombinezonach – bo nie ma przebacz, najważniejsze bezpieczeństwo. Pan Minister Zdrowia podkreśla to, i słusznie, co chwilę. A Pan, Panie Prezesie, ot tak na figurę ruszył z buta. Jak zobaczyłem jeszcze ten tłum ludzi z Panem, to zaniemówiłem. Ale kozactwo! – pomyślałem. Tak bez niczego w środku pandemii! Trzeba być niezłym chojrakiem. Mało tego! Przecież jest zakaz takiego paradowania! Mało! Zakaz w ogóle spacerowania!

Ale uspokoiłem się, kiedy usłyszałem komunikat Policji. Wytłumaczenie proste i jasne – zgromadzenie służbowe. No tak, służba to… służba! Grad, deszcz, wichura – nie ma przebacz.
Ja dzisiaj wystawiłem mojej załodze specjalne kwity. Ten a ten, nr dowodu, pracuje przy akcji pomocy w walce z koronawirusem. A przecież można łatwiej – zgromadzenie służbowe. Jak to od wtorku ułatwi setkom tysięcy pracowitych Polaków, chcących dbać o swoje firmy, pojechać do nich, przypilnować, może coś dokręcić w kilka osób w bezpiecznej odległości… Pan, Panie Prezesie, pokazał, że można. Zgromadzeniem służbowym otworzył Pan moc energii, którą my, Obywatele, skierujemy na dobre tory.

U nas we wtorek wielka wysyłka, będzie nas kilkadziesiąt osób – jak to na zgromadzeniu służbowym. Dzięki za pomysł!

Ciągle jeszcze Wesołych Świąt!

Prezes Jurek Owsiak

29 komentarzy

Skomentuj wpis

 • Mam wrażenie że na próżno próbujesz Jurku dotrzeć ze swymi przemyśleniami i opiniami do tego pancernego ludzika. Nie łudżmy się ,że cokolwiek do niego dotrze. To jest bezwzględny cynik. Szkoda twojego wysiłku i czasu jaki poświęcasz by przebić te skamieniałą opokę odporną na ludzkie słowa. Podziwiam Cię i ogromnie cenię. Dziękuję za to co robisz.

 • BRAWO PANIE JURKU!!! ON JUŻ PRZESZEDŁ SAM SIEBIE. ABY 1 WIADOMO KTO,UTARŁ MU GĘBY. WSZYSTKO MU WOLNO A MY LUDZIE DLA NIEGO GORSZY SORT🤬TAK JAK SIĘ WYPOWIEDZIAŁ.

 • A czy prezes to czyta? A jak nie, to może jemu czytają? Ale chyba nieee, bo on jakiś niekumaty…

 • Brawo Juri.. byle tylko tych pseudo posłów później jak się zarażą nie podpinali do sprzętu medycznego który wywalczył z wielkim trudem WOŚP… Zdrowia życzę i Wytrałości w tej trudnej pisobeznadziejnosci..

 • Policja sie powinna wk..wić i im pałami wpierdzielić. I nie czekac na wytłumaczenie kto co i dla czego-tak jak to robią na codzień z normalnymi obywatelami.

 • a czego mają się bać, swołocz się pewnie bada dwa razy dziennie, w ramach informacji publicznej ktoś powinien uzyskać informację ile razy mieli wykonane testy rząd, pisowcy i wszystkie przydupasy

 • Zastanawiam się kiedy Polacy się przebudzą i nie będą głosować na tych debili.

 • Kaczyński odejdź Ty w końcu ustąp miejsca komuś mądrzejszemu.Twoja kariera polityczna powinna zakończyć się 10 lat temu po śmierci Brata.

 • Chyba wszyscy zapomnieli, że najważniejszi politycy w państwie nie powinni razem latać, jeździć, pływać, spacerować. Takie przecież były ustalenia po katastrofie Casy i później katastrofie smoleńskiej. Ale co tam przecież zagrożenie wirusem to nie to samo co lot samolotem. Pozdrawiam ze Śląska, gdzie grupa nauczycieli produkuje i rozsyla, za darmo, przylbice po całej Polsce.

 • Brawo Panie Jurku. 💪💪💪💪A, tamten kurdupel może załapie corona……. 😖 😖 😖 😖

 • Ten burak tego nie przeczyta , a nawet gdyby to i ta nic nie zrozumie .
  Z wielkim poważaniem

 • Że tak Powiem
  Bardzo Delikatnie Powiedziane
  Ale Kaczka to czytając,uśmiechnie się głupio i dalej będzie czynił zło
  A my toczymy łzy i pianę w ustach na to co robią z naszym Państwem w Biały dzień,nawet nie zakrywajac twarzy …Nie mówię tu przed wirusem Ale jako złodzieje …

 • Bardzo słuszna uwaga👏👏👏👏 ale do takiego kogoś jak Kaczyński nie trafi, podejrzewam nawet że będzie się naśmiewał z tego, że on to jest ktoś komu wolno, że wirus nie dotyczy jego osoby…. Pożyjemy zobaczymy…. Panie Jurku jest Pan Wielki👍👍👍👍. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt Wielkanocnych 🐣🐣