Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

KOD przetopi serce ze zniczy z Gdańska na małe serduszka WOŚP

KOD Pomorze już wie co zrobić z ponad 36 tysiącami zniczy, które w pamięci Pawła Adamowicza w Gdańsku utworzyły wielkie, czerwone serce. 

Szkło będzie przetopione na serduszka, które wesprą kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – mówią działacze KOD-u.

Serce będzie na Placu Solidarności aż do 13 lutego. Dzięki nowym zniczom serce będzie płonęło nadal, a jego obrys zostanie zachowany. Co ze zniczami stanie się później?

– Znicze będą poddane recyclingowi, a szkło zostanie posegregowane według kolorów, a następnie przewiezione do jednej z hut szkła, która przetopi je na setki, jak nie tysiące szklanych serduszek WOŚP. – komentuje KOD.

Serduszka te będą wspierały 28. Finał WOŚP, który odbędzie się w styczniu 2020 roku.

Poniżej – pełny komunikat Komitetu Obrony Demokracji Pomorze:

Kochani,

16.01.2019 pogrążeni w smutku po stracie Prezydenta Pawła Adamowicza ułożyliśmy na Placu Solidarności Największe Serce ze zniczy. Nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie zakładaliśmy, że przyniesiemy i ułożymy serce z 36000 zniczy, bo tyle było potrzeba do jego wypełnienia. Codziennie przez tydzień były przynoszone kolejne nowe znicze i ustawiane na obrzeżu. Po tygodniu większość z nich już zgasła i została na placu. Gdańsk, dzięki naszemu prezydentowi wprowadził działający system segregacji i recyklingu surowców wtórnych i dlatego poprosiliśmy Urząd Miasta o pomoc w realizacji następującego projektu.

Chcemy jutro tj. 25.01.19, od 14:00 do 18:00, posprzątać znicze z placu zostawiając obrys serca w kształcie, który wyznaczyliśmy tydzień temu.

Wszystkie znicze, lampiony, wkłady, zostaną przez nas rozdzielone i posegregowane na poszczególne elementy, jak szkło, plastik, metal i inne i zostaną wywiezione z placu.

Szkło ze zniczy zostanie podzielone na podstawowe kolory, czerwony, bezbarwny i inne, ponieważ chcemy z nich wytopić serduszka, które poprzez aukcję wesprą WOŚP 2020.

UM Gdańsk zorganizuje też przewóz zniczy, które składaliśmy pod budynkiem UM, im więcej zniczy tym więcej serduszek dla WOŚP.

Obrys Największego Serca z płonących zniczy zostanie na placu do 13.02. 2019 i do tego czasu zadbajmy, żeby palił się na czerwono przez cały ten czas.

Po 13.02.2019 wspólnie rozpoczniemy następną fazę projektu. Przy wsparciu ASP wykonamy projekt, znajdziemy hutę szkła, która dla nas wykona serduszka dla WOŚP 2020.

Szkła powinno być około 5-7 ton, starczy na serduszka, ale też może być wykorzystane w inny sposób. Możemy zadecydować wspólnie, jak jeszcze i na co możemy przetopić szkło z naszych zniczy.

Przyjdźcie w piątek 25.01.19 na Plac Solidarności (rękawice ochronne konieczne), pomóżcie zamienić znicze na Serca !!!

Napisz komentarz

Skomentuj wpis