Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

KOLEJNY SPRZĘT OD WOŚP TRAFIŁ DO ŚLĄSKIEGO SZPITALA

Sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 300 tys. zł przekazała Szpitalowi Miejskiemu Fundacja WOŚP.

Przenośny aparat USG, kardiomonitory, pompy infuzyjne, otwarty inkubator i inne nowoczesne urządzenia służą już najmłodszym pacjentom szpitala.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten sprzęt, tym bardziej, że fundacja obdarowała nas rekordowo hojnie. Z pewnością będzie on często wykorzystywany na oddziale. – mówi dr n. med. Agata Gajewska, ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Miejskiego nr 4.

Personel oddziału jest szczególnie zadowolony z przenośnego aparatu do wykonywania badań ultrasonograficznych. Dotąd takiego sprzętu na pediatrii nie było, a teraz badania USG można wykonywać przy łóżku małego pacjenta, przez całą dobę.

Fot. UM Gliwice

Wśród przekazanych przez Fundację urządzeń znajdują się również: aparat EKG, pulsoksymetr, lampy do fototerapii noworodków, otwarty inkubator, kardiomonitory oraz pompy infuzyjne, które ułatwiają podawanie dzieciom precyzyjnie odmierzonych dawek leków. Rodzice pacjentów z pewnością ucieszą się z rozkładanych foteli, na których będą mogli w razie potrzeby wygodnie czuwać przy swoich pociechach.

Warto przypomnieć, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparła gliwicki szpital w 2003 r. Oddział Pediatryczny otrzymał wówczas pompy infuzyjne, ssaki elektryczne i aparat EKG.

 

 

Napisz komentarz

Skomentuj wpis