Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Koronawirus krzyżuje plany WOŚP – impreza przeniesiona

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przenosi niedzielne ogłoszenie wyniku 28. Finału WOŚP ze Szczecina do Warszawy. Jerzy Owsiak wyjaśnia, że jest to związane z potwierdzeniem dwóch przypadków zakażenia koronawirusem w stolicy Pomorza Zachodniego.

– Musieliśmy to zrobić – powiedział Jurek Owsiak w TVN24, wyjaśniając, że chodzi o bezpieczeństwo i odpowiedzialność. „Dwa przypadki zarażeń koronawirusem, które zdiagnozowano w tym mieście, oraz ogólne zagrożenie epidemiologiczne skłoniły nas do zmiany formuły i miejsca ogłoszenie wyniku 28. Finału WOŚP” – podało z kolei biuro prasowe fundacji.
Owsiak wyjaśnił, że rezultat zbiórki zostanie ogłoszony na konferencji prasowej w niedzielę 8 marca w południe w Warszawie. Spotkanie przeniesiono ze Szczecina do siedziby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w stolicy.

Fundacja WOŚP podziękowała również wszystkim, którzy od kilkunastu dni przygotowywali szczecińskie wydarzenie.

Fundacja zdecydowała się zmienić miejsce ogłoszenia ostatecznej kwoty z tegorocznej zbiórki po tym, jak służby sanitarne poinformowały, że w Szczecinie hospitalizowane są dwie z czterech nowych osób z potwierdzeniem zakażenia.

To para w wieku ok. 60 lat, która wróciła z Włoch. W Stargardzie, skąd pochodzą hospitalizowani, wprowadzono ograniczenie w organizacji imperez masowych – np. mecze będą rozgrywane bez publiczności.
Pozostali pacjenci z potwierdzonym zakażeniem hospitalizowani są w szpitalach w Ostródzie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Łącznie to pięć osób (w tym pacjent „zero” z Cybinki w Lubuskiem).

– Stan czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem jest stabilny. Nie mamy informacji, żeby czyjeś życie było zagrożone – powiedział w sobotę rano w Radiu ZET szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, są to osoby w średnim wieku i młode.

źródło: wp.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis