Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Koronawirus: WOŚP nie śpi i zamawia kolejny, potrzebny sprzęt!

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamówiła właśnie kolejny, bardzo potrzebny sprzęt!

Właśnie zamówiliśmy 75 000 tak zwanych przyłbic, które są chronią twarze ratowników i personelu medycznego. Pomysłowość Polaków ogromna, przetestowaliśmy kilka takich produktów, wybraliśmy wytwarzane w Gdańsku. Ekipa pracuje na 3 zmiany, aby do końca tygodnia zrealizować całe zamówienie. Taka przyłbica może być użyta kilkukrotnie, po każdorazowym zdezynfekowaniu. Można to złożyć na płasko, wygodne w transporcie. W Polsce mamy 1539 załóg pogotowia ratunkowego. Chcemy dla nich skompletować pakiety, w których będą zestawy ochrony indywidualnej, czekamy na ich transport z Chin. Dodatkowo dołożymy tam maseczki chirurgiczne i maseczki FFP2.
Kiedy oglądałem wieczorne Fakty w TVN i usłyszałem kuriozalną, żeby nie powiedzieć idiotyczną wypowiedź wiceministra zdrowia dotyczącą pracy ratowników, zobaczyłem jeszcze większą potrzebę zabezpieczenia pracy ratowników. I zrobimy wszystko, aby jak najszybciej wysłać do wszystkich stacji pogotowia ratunkowego nasze pakiety.

Bardzo dziękujemy, że na nasze hasło „potrzebny magazyn” znalazło się ich kilkanaście. Wybraliśmy jeden za symboliczną złotówkę i już jesteśmy gotowi, aby organizować spedycję.

Dziękujemy za wszystkie wpłaty na Fundusz Interwencyjny (https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny).
Oprócz zamówionych urządzeń medycznych, priorytetowe są teraz dla nas środki ochrony osobistej. We wtorek przyjeżdżają do Warszawy pierwsze łóżka, pokażemy Wam to rano i w tym samym czasie cała reszta rozjeżdża się po całej Polsce.

W coraz większej ilości miejsc w Polsce widać także nasze banery – „Wygramy!”. Między innymi zgłosił się do nas Witek Graf z Katowic, dysponujący miejscami które widzicie na zdjęciach. Wyszło pięknie!

Jeśli ktoś ma możliwości i ochotę, aby taką grafikę na swoim miejscu umieścić, to prosimy o kontakt, a my natychmiast dostosujemy nasz projekt do miejsca jego ekspozycji i niech dodaje dobrego ducha w walce z epidemią!
Niezmienne podziękowania i ogromne ukłony dla lekarzy, personelu medycznego, ratowników i wszystkich służb, które dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Jerzy Owsiak

Napisz komentarz

Skomentuj wpis