Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła wyjaśnienia TVP – manipulacji nie było

Ponad pięć miesięcy temu pisaliśmy o kontrowersyjnym materiale TVP z Jerzym Owsiakiem w roli głównej.

Materiał pojawił się w głównym wydaniu Wiadomości TVP po śmierci Pawła Adamowicza. Mówił on m.in. o tym, że „Ochrona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowała czy ochraniała koncert”.

Cały materiał możecie obejrzeć w poniższym materiale:
Sprawę zgłosiliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziś zostaliśmy poinformowani o zakończeniu dochodzenia. I co…? Oczywiście – manipulacji nie było!

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pańskie wystąpienie z 22 stycznia 2019 roku, dotyczące treści materiału wyemitowanego w audycji Wiadomości (emisja: TVP 1, 21 stycznia 2019 roku, godz. 19:30), uprzejmie informuję, że zostało w tej sprawie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające, w ramach którego poddano analizie całość zgromadzonej dokumentacji.

W przekazanym KRRiT stanowisku nadawca nie zgodził się z zarzutami przedstawionymi w skardze, twierdząc, że są one niczym nieuzasadnioną nadinterpretacją treści spornego materiału. Dodatkowo nadawca poinformował, że w przywołanej w Wiadomościach wypowiedzi Jerzy Owsiak odniósł się zarówno do zabezpieczenia Finału WOŚP w Warszawie, jak i w Gdańsku, dlatego nie można zarzucić autorom materiału nierzetelności.

W wyniku przeprowadzonego postępowania Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła wyjaśnienia nadawcy. Podczas konferencji prasowej z 14 stycznia 2019 r., na której opierali się autorzy materiału będącego przedmiotem Pańskiej skargi, Jerzy Owsiak zwrócił uwagę na to, iż taka impreza, jak Finał WOŚP, z założenia posiada otwarty i spontaniczny charakter i z tego względu jest trudna do zabezpieczenia, zarówno w Warszawie, jak i Gdańsku.

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności KRRiT nie będzie w tej sprawie podejmowała dodatkowych działań.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis