Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Mamy się ucieszą. Kolejne dary od WOŚP trafiły na Oddział Dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

Rozkładane fotele, ufundowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, trafiły na Oddział Dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem z pomocy Fundacji Jurka Owsiaka skorzystają rodzice małych pacjentów, bo w nocy będą mogli nocować tuż przy łóżkach swoich pociech, a w dzień wygodnie usiąść.

– Otrzymaliśmy 12 takich foteli – z zadowoleniem przyznaje dyrektor PCMD Eliza Bartkowska. – Bardzo się cieszymy z takiego wyróżnienia przez przedstawicieli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo przekazane fotele z pewnością poprawią warunki dla rodziców, bardzo nam na tym zależało. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i wkrótce dotrze do nas także sprzęt niezbędny do codziennych zabiegów leczniczych w naszym szpitalu – mówi Eliza Bartkowska.   Urządzeń z serduszkiem WOŚP zdecydowanie najwięcej jest na Oddziale Noworodkowym. Dodatkowo w minionym roku, w ramach dotacji z budżetu państwa, neonatologia wzbogaciła się o nowoczesne inkubatory, pulsoksymetry, kardiomonitory, a na oddział wewnętrzny zakupiono przenośne USG. Dzięki niemu badanie diagnostyczne można wykonywać tuż przy łóżku pacjenta.   Zakończyła się także inwestycja na bloku operacyjnym, realizowana z dotacji z budżetu powiatu, dostosowująca warunki do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Mimo tak dużego rozwoju i poprawy warunków świadczenia usług medycznych, PCMD ma nadal trudną sytuację finansową. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego, obligowany ustawą o działalności leczniczej pokrywa właśnie stratę za 2017 rok, ale wynik za 2018 rok również niepokoi samorządowców. Dyrekcja twierdzi, że bez rozwiązań systemowych dalsza działalność małych, powiatowych szpitali, do których w pierwszej kolejności trafiają pacjenci, jest zagrożona. Jej zdaniem ratunkiem dla 30% takich szpitali jak PCMD, jest zwiększenie kwoty ryczałtów przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Materiały prasowe PCMiDZ w Piotrkowie Trybunalskim.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis