Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Matki płacą za pobyt przy dziecku, pielęgniarki korzystają z foteli WOŚP

Fotele od WOŚP dla mam przebywających z dziećmi na oddziałach. Nadal są szpitale, w których z foteli nie mogą korzystać mamy, a służą one pielęgniarkom.

Szpital Powiatowy w Miliczu. Oddział Dziecięcy. WOŚP przekazała fotele dla mam, które przebywają ze swoimi pociechami na oddziale. W szpitalu tym mamy płacą za pobyt ze swoimi dziećmi. Fotele od WOŚP nie zostały ustawione przy łóżeczkach dziecięcych, wstawiono je natomiast do pokoju pielęgniarek i lekarzy i to właśnie oni z nich korzystają.

foto: zpitalu Powiatowym w Miliczu

W Szpitalu Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu mamy płacą 15 zł na dobę za pobyt na oddziale ze swoimi pociechami. Jedna z mam opisała, że łóżko od WOŚP jest bardzo wygodne i korzystać z niego można od 22.00 do 6.00. Dwukrotnie kontaktowaliśmy się ze szpitalem, chcieliśmy poznać stanowisko dyrekcji. Niestety, nie otrzymaliśmy żadnych informacji w tej sprawie.

30.01.2019 roku Fundacja WOŚP przesłała do szpitali, które otrzymały fotele, list. Przypomina w nim o warunkach korzystania z leżanek.

Publikujemy treść listu, jaki Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesłała do szpitali, które otrzymały leżanki w ramach akcji „Leczyć z miłością”:

Szanowni Państwo,

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z uwagą obserwuje ostatnie doniesienia związane z wykorzystywaniem sprzętu podarowanego przez WOŚP szpitalom w całej Polsce. Konkretnie sprawa dotyczy leżanek, których kupiliśmy blisko 5 tysięcy, rozwiązując w ten sposób trwający od lat problem pobytu rodziców na oddziałach szpitalnych i ich minimalnego komfortu przy wparciu w opiece nad chorym dzieckiem.

Przed zakupem leżanek zwracaliśmy się z pytaniem do wszystkich szpitali, czy taki dar będzie przyjęty i wykorzystywany, informując oczywiście o gabarytach leżanek, ich funkcjach i zasadach, na jakich Fundacja sprzęt przekaże. Zapytaliśmy, ile leżanek szpital chciałby od nas otrzymać, po czym – spełniliśmy wszystkie otrzymane prośby. Tak naprawdę zaspokoiliśmy oczekiwania, czasem sięgające kilkuset leżanek w szpitalu. Zaznaczyliśmy też w dokumentach regulujących przekazanie sprzętu, że w żadnym wypadku, zgodnie z generalną zasadą Fundacji, żaden sprzęt nie może być wykorzystywany odpłatnie. Wszystkie szpitale podpisały umowy przekazania leżanek, godząc się ze wszystkimi wynikającymi z tego obostrzeniami.

Bulwersujące są doniesienia, które bardzo szerokim echem odbijają się w polskich mediach i które związane są z niewłaściwym użyciem leżanek. Pobierane są za nie opłaty, albo nie trafiają one do sal szpitalnych, na których leżą pacjenci. Jest to niedopuszczalne, a także społecznie naganne. W takich przypadkach mamy prawo i możliwość, zgodnie z umową pomiędzy Fundacją WOŚP a szpitalem, żądać zwrotu nieprawidłowo wykorzystywanych urządzeń, które przekażemy do innych placówek w Polsce. Na dzień dzisiejszy takie procedury chcemy uruchomić w stosunku do dwóch szpitali.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, aby szanować nasze wzajemne umowy, ponieważ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, kupując sprzęt medyczny za pieniądze społeczne, pragnie, aby był on wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem i wolą darczyńców.

To, Szanowni Państwo, formalność. A tak od serca – po prostu nie mieści nam się w głowie, że można tak niweczyć wspólny wysiłek, który podejmujemy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, i takimi złymi czynami okazywać lekceważenie w stosunku do rodziców i pacjentów. My się z tym nie zgadzamy.

Jurek Owsiak & Fundacja WOŚP

Fot. Centrum Zdrowia Dziecka Warszawa

źródło: gloswojewodzki.pl

1 komentarz

Skomentuj wpis

  • Rodzice nadal są traktowani jak intruzi i zło konieczne na oddziałach pediatrycznych!!! Wydaje mi się, że dochodzimy do tego momentu, kiedy w polskiej służbie zdrowia nie będzie brakowało sprzętu, za to kompetencji i zaangażowania personelu medycznego 🙁