Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Ministerstwo Obrony Narodowej jednak nie pomoże WOŚP z transportem medycznym z Chin!

Tydzień temu Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skierowała się s prośbą do Ministerstwa Obrony Narodowej z prośbą o transport zakupionych przez WOŚP środków ochrony osobistej i innych artykułów medycznych dla polskiej służby zdrowia. MON początkowo zadeklarował swą pomoc, ale do współpracy jednak nie dojdzie…
Przypominam – tydzień temu zgłosiliśmy się do Ministerstwa Obrony Narodowej z prośbą o przewiezienie z Chin do Warszawy zakupionych przez Fundację WOŚP artykułów medycznych w ramach natowskiego limitu SALIS. Zależało nam, aby lot odbył się jak najszybciej i jednocześnie, by korzystając z takiego limitu – nie ponosić dodatkowych kosztów transportu.

W pierwszej chwili Ministerstwo Obrony Narodowej zareagowało pozytywnie, otrzymaliśmy termin wylotu z Chin w przedziale 7,8,9 kwietnia. Wydawało się, że całą sprawę bardzo sprawnie podejmują kolejne osoby: od dyrektora MON poprzez oficerów odpowiedzialnych za logistykę.

Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko – w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano.
Trudno, nie pękamy. Zwróciliśmy się do kilku operatorów komercyjnych z polskim LOT-em na czele i na dzień dzisiejszy (poniedziałek, południe) czekamy na dokładne wyceny. Już wiemy, że będziemy chcieli dodatkowo zamówić kilka lotów, ponieważ na pewno dokonamy kolejnych zakupów materiałów ochrony osobistej i sprzętu medycznego. Ale boimy się, że te kilka dni braku ostatecznej decyzji przelotu w ramach SALIS spowoduje, że terminy 7,8,9 kwietnia mogą być już nieaktualne dla dostawców zamówionych materiałów.

Jesteśmy bombardowani telefonami ze strony szpitali, które nie są w systemie, a przeżywają ogromne trudności w codziennym zaopatrywaniu lekarzy i personelu medycznego w artykuły ochronne. Na dzień dzisiejszy najwięcej takich próśb otrzymujemy z oddziałów położniczych, gdzie każdego dnia mają miejsce porody. Niektóre ze szpitali nie mają dosłownie żadnych dostaw materiałów ochronnych. Tak więc, jak tylko transport zakupionego przez WOŚP wyposażenia medycznego (w tym 50 tysięcy pakietów indywidualnej ochrony osobistej) zostanie dostarczony do Warszawy, w pierwszej kolejności do tych właśnie oddziałów Orkiestra wyśle wsparcie.
Odpowiadając Tomaszowi Lisowi na jego apel, swój sobotni wpis na Facebooku zakończyłem słowami – teraz najbardziej potrzebna jest nasza polska solidarność w walce z koronawirusem. Przykład lotu w ramach MON-u pokazuje, że nawet w tak trudnych momentach nie potrafimy działać razem.

Pamiętajcie, koronawirus nie wybiera. Nie ma lepszych, gorszych, młodszych, starszych, może dopaść każdego. Dlatego tak bardzo liczy się czas, wspólne działanie, wspólne pomysły. Wielkie dzięki dla tych, którzy wspomagają nasz fundusz interwencyjny! Wysyłam także słowa otuchy dla lekarzy i personelu medycznego. Robimy wszystko, aby jak najbardziej i jak najszybciej pomóc Wam w Waszej pracy.

Uber odstąpił nam 3 lokalizacje, wcześniej przeznaczone dla swoich ogromnych banerów reklamowych – dwie w Warszawie i jedna w Poznaniu. W weekend zrobiliśmy taki projekt, który mam nadzieję doda wszystkim otuchy. Wygramy!
Do sprawy odniósł się Michał Dworczyk, który decyzję WOŚP skomentował w następujący sposób:

Jeżeli jest to transport rządowy lub jest transport samorządu czy to gminy czy to województw i ktoś zwraca się do nas o pomoc to może liczyć na bezpłatny transport środków czy to z Chin czy innego miejsca na świecie. Jeżeli one się zadeklarują, że sprowadzana pomoc przejdzie na cele Ministerstwa Zdrowia to bez problemu można liczyć na darmowy transport. Jeżeli natomiast wszystkie inne podmioty, które chcą sprzedawać dalej taki towar mogą komercyjnie skorzystać z takich usług. W odpowiedzi na informacje o ogólnych zasadach usłyszałem, że Fundacja Jerzego Owsiaka zastanowi się. – skomentował sprawę Michał Dworczyk.
63 komentarze

Skomentuj wpis

 • I DOBRZE ŻE OWSIAK NIE ODDAŁ SPRZĘTU, BO PEWNIE ZAMIAST DO SZPITALI TRAFIŁ BY BA WYBORY PREZYDENCKIE.

 • Po co taki bzdurne artykuly?
  Przeciez to Owsiak odmawia pomocy od rządu a szczeka zupelnie co innego.
  Jak cale PO i ich zwolennicy zamiast zajac sie czyms konkretnym to szczuja ludzi przeciwko rzadowi;-)

 • No tak widzicie nawet nie wiecie dlaczego termin nie został zaakceptowany a gadacie bzdury.Najpierw dowiedzieć się a potem coś piszcie.

 • Seba napisał ze Jurek chce być dobry Wojtek. Nie. Ja sadze ze chce mieć pewność ze ten sprzed trafi do tych szpitalu. Jeżeli transport trafi do Ministerstwa to już go nikt więcej nie zobaczy. Tak jak pomoc rządowa do tej pory. Niby rozdają ale nikt nic nie dostał.

 • Ilość jadu jaka się wylewa z ludzi jest nie do zniesienia. Człowiek chce przeczytać wiadomości, chce pomóc a tu więcej miejsca zajmują jakieś zupełnie bezsensowne komentarze. Hejt przechodzi ludzkie pojęcie…. Opanujcie się….

 • Ludzie drodzy co Wy wypisujecie?! Jakie macie pojęcie o tym, co się w kraju dzieje, co się dzieje w resorcie zdrowia?! Jesteśmy bezczelnie i arogancko oszukiwani co do statystyk umieralnosci na korona wirusa, a Wy rzucacie błotem w człowieka, który ratuje nasze życie?! Nie od dziś, ale od lat. Jeśli nie macie niczego mądrego do powiedzenia, to zróbcie światu przysługę i milczcie!

 • warunek jaki postawił rząd przy transporcie rządowym, że sprzęt zostanie przekazany w dyspozycje ministerstwa. Owsiak nie chciał, bo chce być sam dobry wujek i chce sam rozdawać komu chce.

 • Czyli to Owsiak nie chce transportu a nie rząd, i po co takie glupoty wypisujecie??
  Przeciez rzad chce zorganizowac transport. Wstydzilbys sie Owsiak zawracasz tylek a potem rezygnujesz i jeszcze oskarżasz rząd..

 • Zostawcie wszyscy polityke, czy to dla was opozycji ciagle najwazniejsze? Myślisz ze Jurek wie lepiej ktore szpitale co potrzebują od rzadzacych czy bedacych w ciaglym kontakcie?
  I ciesz sie ze PO nie rzadzi bo dzieki chocby uchodzcom za ktorymi tak byli juz bylo by jak we Włoszech.. Do tego nigdy na nic kasy nie mieli wiec strach pomyslec co tsraz by zrobili;-)
  Wiec Jurek jak chcesz pomóc to umawiaj sie na transport ktory rzad oferuje albo nie zawracaj glowy bo nie ma czasu na zabawe w kotka i myszke. I bawic sie w wymtslanie jaki to rzad zły.
  Jak to juz ktos napisał

 • I cała nagonka na MON w 3 zdaniach ukazuje fałsz autora, że MON nie chce pomóc : „Jeżeli one się zadeklarują, że sprowadzana pomoc przejdzie na cele Ministerstwa Zdrowia to bez problemu można liczyć na darmowy transport. Jeżeli natomiast wszystkie inne podmioty, które chcą sprzedawać dalej taki towar mogą komercyjnie skorzystać z takich usług. W odpowiedzi na informacje o ogólnych zasadach usłyszałem, że Fundacja Jerzego Owsiaka zastanowi się.”

 • Jak MZ rozdysponuje sprzęt to nikt nie będzie wiedział gdzie co poszło. Generalnie chodzi o to , żeby Jurek nie mógł się potem rozliczyć z pieniędzy i żeby mieć na Niego haka. Te rządzące kreatury nawet w tak dramatycznych momentach mają tylko jad zamiast mózgu. Miejmy nadzieję, że koronawirus też ich nie ominie.

 • Owsiak zrobiles jak cale PO posmuewisko z siebie, rząd jak najbardzuej chce przetransportowac tylko dziwnym trafem ten tekst jest wyciety z calej wypowiedzi..
  Tylko chce na swoich warunkach rozdzielic sprzed po kraju co chyba oczywiste bo chodzi o zdrowie i zycie Polaków.
  Wiec Owsiak przyjmij transport od rządu ktory Ci oferuje i nie rob idioty z siebie.
  Albo chcesz pomoc albo nie zawracaj tyłka. Bo polityka teraz nie jest najwazniejsza ktory rzad lepszy czy gorszy.
  Za PO pewnie byly by drugie Wlochy jakby mnostwo uchodzcow przyjeli..
  Nie jestem zwolennikiem PiSu ale patrze zawsze z dwoch stron.

 • Ok, a czemu najwazniejszy tekst jest wyciety?
  Cytując…
  „KPRM uznała, że, owszem, państwo pomoże w transporcie, ale potem „przejmie” ten sprzęt i to rząd sam zdecyduje, dokąd i kiedy on trafi,.. ”
  Wiec niech Owsiak się zdecyduje czy chce pomoc w tym kraju czy narzekac na rząd;-)
  Bo jak narazie to rząd chce przetransportowac tylko Owsiak sie sprzeciwia i jeszcze robi aferę by zwolennicy PO mieli o czym szczekac.
  Jest trudna sytuacja i skupic sie na tym a nie robic w internecie zamieszanie bo nie chcą mu przetransportowac..
  Nie jestem przeciwny Owsiakowi, bo oddalił kawal dobrej roboty, ale niech nie sieje glupot w sieci.

 • w rządzie nie ma mądrych ani głupich są tylko bezwolne sługusy kurdupla, który powiedział „nie lubię Owsiaka” i wszyscy klakierzy z PiSu go nie lubią

 • Draństwo ekipy rządzącej…Jeśli przekażę Ministerstwu Zdrowia…I to będzie dzielone jak oni będą chcieli, a jak ktoś za coś płaci, to chce decydować do jakich szpitali a poza tym WOSP nie sprzedaje dalej tylko oddaje do szpitali za darmo. Jak coś nie jest pomysłem ekipy rządzącej to trzeba zniszczyć nawet kosztem lekarzy, pielęgniarek itd. Brak mi słów…

 • Nie można inaczej powiedzieć, jak draństwo, brak człowieczeństwa. Apel do rządu pamiętajcie aby Was i Waszych bliskich nie spotkała ta straszna pandemia koronawirus.

 • Michał Dworczyk
  W ubiegły piątek, w godzinach wieczornych, precyzyjnie poinformowałem przedstawiciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) o wszystkich możliwych sposobach wsparcia i procedurach, które towarzyszą operacji logistycznej związanej z transportem asortymentu medycznego z Chin. W odpowiedzi uzyskałem informację o potrzebie skonsultowania propozycji wewnątrz WOŚP jednak do dziś żaden pracownik lub wolontariusz organizacji nie wrócił do KPRM z decyzją władz Fundacji.

  Polski rząd wyraża pełną gotowość i chęć udzielenia niezbędnego wsparcia wszystkim podmiotom uzupełniającym centralny system dystrybucji Ministerstwa Zdrowia, a tym samym kierującym swoją pomoc do najbardziej potrzebujących ośrodków, szpitali i służb medycznych, których pracownicy każdego dnia walczą z szerzącą się pandemią. Wszystkich obowiązują jednakowe zasady – w ich granicach z chęcią pomożemy każdej organizacji, w tym Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

  Każdy podmiot z kręgu administracji rządowej i samorządowej, organizacja pozarządowa i podmiot z sektora biznesowego jest zaproszony do uczestnictwa w „powietrznym moście pomocy”, jaki realizujemy poprzez lotnictwo wojskowe i cywilne. Nie ma żadnych przeszkód w realizowaniu transportu środków i wyposażenia dla placówek służby zdrowia w Polsce. Nie stawiamy nikomu jakichkolwiek ponadstandardowych wymagań czy też szczególnych warunków.

  Pozostajemy gotowi do realizacji transportu asortymentu medycznego zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i dziś podjęliśmy próby kontaktu telefonicznego z władzami Fundacji. W związku z ich niepowodzeniem oczekujemy na kontakt ze strony WOŚP.

  Przed nami trudne miesiące, które są dla nas wszystkich – ogromnym wyzwaniem i egzaminem z odpowiedzialności i rozwagi. Za wszelką cenę staramy się zminimalizować wpływ epidemii na życie milionów polskich rodzin.

  Z koronawirusem wygramy tylko wspólnie i solidarnie. W jego obliczu wszyscy są równi.

  #SolidarniePrzeciwEpidemii

 • Jesli bedzie potrzebny transport na terenie kraju to chetnie pomozemy tel.600383114

 • Nawet w obliczu pandemii Polacy nie umieją się porozumieć a powinni iść po rozum

 • Wiecie już na kogo będziecie głosować w wyborach ??? a raczej na kogo nie będziecie? Ale polak jak osioł ….grzmi ….krzyczy ….a i tak jak stado mocherów zagłosuje na ……??

 • Niech przekażą listę nazwisk do szpitali tych mądrych rządzących i jak któryś trafi na leczenie to od razu go do izby pamieci

 • Smutny to bardzo jest kraj, którego rząd dostrzega zwykłych ludzi w czasie wyborów, jednocześnie mając ich za nic, Kraj krzyży i chleba…kupisz tu prawo na lewo…

 • To sa zwykle qrwy. Kiedyś przyjdzie taki dzień że wyjdą na ulice bez ochrony borowików. A wtedy niech każdy do nich podchodzi i im mówi że nie są warci nawet wpłynięcia im w twarz

 • Polak załatwił, Polak kupił, Polak szyje maseczki, Polak odkaża za darmo karetki, Polak dokarmia lekarzy, Polak uczy ich dzieci . A co by było gdybyśmy przestali to robić??? Jak wtedy wyglądałyby wybory (nasze wybory i ich wybory)??

 • Zamknąć cały rząd a co tam rzad cały sejm i senat zamknąć w szpitalu razem zakarzonymi koronawirusem z calym szacunkiem dla chorych może zmadrzeja wco bardz wątpię

 • Wiedziałem że tak będzie i ani na chwilę nie miałem złudzeń że będzie inaczej

 • Jurek Owsiak To Powinien Na Prezydenta Wystartować W Wyborach. Napewno Służba Zdrowia I Inne Instytucje Państwowe Inaczej By Wyglądały I Było By Więcej Pomocy Dla Ludzi Jak Teraz. I Nie Było By Takiego Zakłamania Jak Jest.

 • Co za barany.Jeszcze będą leczeni sprzętem na który nie dosc że nie dali grosza,to utrudniają jego transport.Brak słów,ale WOŚP da radę,razem damy radę.Ludzi o dobrym sercu jest dużo i potrafią ze sobą współpracować dla dobra wspólnego.Trzymam kciuki…

 • Czytam i nie wierzę!!!!!! Co za podli i wstrętni ludzie rządzą krajem!!!! Panie Dworczyk – wstyd!!!! Rozumiem, że nie jest to Pana decyzja, ale bycie przyzwoitym nie wiele kosztuje. Rząd oprócz pokazywania się na ściance i wprowadzeniu ograniczeń nie wiele zrobił, to chociaż nie utrudniałby niesieniu pomocy innym!!!!!

 • Nie wiem co gorsze, koronavirus czy nienawiść rozsiewana przez karła z Żoliborza

 • Tylko tak dalej a ludzie złamią zakazy i wpadną na Wiejską – wyp…lić to towarzystwo!

 • Wszyscy wiemy, ze Jurek sprzedaje szpitalom to co kupuje.. a nie, przepraszam… to ministerstwo podpisuje umowy za pieniądze…

 • Głupota rządzących wychodzi poza wszelkie ramy. Panie Jurku wiem że dacie radę jak zawsze. Pomimo tych bałwanów.

 • URZEDNICY Z KANCELARII PREZESA RM . JAKIEGO PREZESA? TAŻ TO ZWYKŁY CHWALIPIETA MATEUSZEK KŁAMCZUSZEK SZKODA ŻE NAWET W TAKIEJ SYTUACJI JEST TAKIM BUCEM JAKIM JEST

 • Qrwa gdzie tu mowa o sprzedaży komercyjnej, czy ci z rządu naprawdę nie umieją czytać i rozumować. Bo o empatii i pomocy rodakom to nie mają filetowego pojęcia

 • Żeby tego co podjął ta decyzję złapie zraczka koronawurus i wszystkie plagi tego świata

 • Owsiak dostał w ten sposób propozycję że może dostać transport jak przekaże swoje zakupy dla Ministerstwa Zdrowia. Albo bedzie potraktowany jak ten który sprzedaje dalej. Gnojstwo nie zna granic.

 • Byłem pewny, że ostatecznie tak to się skończy. Nawet, jak Pan Jerzy zorganizuje transport komercyjny, to znajdą sposób, żeby go nie wpuścić do kraju.

 • Ja wiem że bez ich pomocy i tak Pan Owsiak sobie poradzi jak zawsze. Mam tylko jedną wątpliwość dlaczego nie możemy tego kupić od polskich producentow, fabryk, zakładów, które to produkują lub chcą produkować? A niejednokrotnie robią go dziś za darmo aby jutro ogłosić upadłość. Dbajmy o swoje.

 • Nikomu nie życzę źle ale ten posrany karakan sam powinien się zarazić za to co odwala . Brak słów

 • napisze tak , nie zyczy sie nikomu nic zlego nawet najgorszemu wrogowi, ale teraz zycze zeby ktos z rodziny rzadzacych zachorowal i potrzebowal pomocy , wtedy moze otworza sie oczy rzadzacych na spoleczenstwo , oraz osoby narazajace zycie dla nas tak samo jak i dla lebkow Nowogrodzkiej , a Owsiak jest wielkim czlowiekiem z ktorego powinnismy brac wszyscy przyklad, a nie oczerniac go ze to czy tamto. zbiera pieniadze po to zeby potem podarowac powtarzam PODAROWAC!!!!!!!!!! nie sprzedac szpitalom potrzebny sprzet do ratowania zycia
  Sam korzystalem z tego sprzetu gdy bylem w szpitalu i gdyby nie ten sprzet pewnie by bylo ze mna dzisiaj ciezko

  wiec choloto rzadaca opanujcie sie i wezcie wrescie do roboty tak jak to powinno wygladac a nie tylko pod siebie wszystko bo w ten sposob to Polski za pare miesiecy juz nie bedzie

 • hm ? z szacunkiem dla idei ale jakie to zaskakujace warunki uslyszal Owsiak? troche przypomina to scieme-na zasadzie krecenia wlasnego PR jako dobroczynnego wuja-co nie jest Prawda w sobie gdyz WOSP nie pozyskal za sowje-ale jesli sie najpierw szefa MON napierdziela a potem oczekuje pomocy to chyba tez nie jest w porzadku- inna sprawa moze Owsiak sprzeda ktorys ze sowich aut-zacisnie o 1 dziurke rozpasanie i zaplaci za transport komerkcyjny

 • Właśnie koronawirus nie wybiera więc niech rzadzacy uważają na siebie bo też mogą potrzebować pomocy

 • A dla kogo niby WOŚP to kupuje, wy bałwany z Nowogrodzkiej?!?!?!
  Dla nas wszystkich, w tym waszych babć które wylądują pod respiratorami.
  A, i jeszcze jedno – oni to ROZDAJĄ, a nie sprzedają!!!!!!!
  Co za banda gnojstwa🤮

 • Jurku jesteś wielki nie z takich opresji wychodziles zwycięsko na pewno znajdzie się wyjście tylko proszę nie dla rządu bo to kłamcy złodzieje szakale!!!

 • Czyli innymi słowy – „Przywieziemy , ale jak położymy na transporcie pisowską łapę i to my będziemy rozdzielać, tak jak uważamy. A ty Owsiak nie będziesz miał nic do gadania. Co tam twoje obietnice dane innym podmiotom. To my jesteśmy „ci dobrzy” , a ty tylko daj forsę ” …fuj

 • Jak zwykle nasz rząd to totalne dno i szkoda mi tam tylko jednej osoby w tej chwili, Ministra Zdrowia. Ciekawe jak on tam w tym towarzystwie dł
  ugo wytrzyma.

 • I wcale się nie dziwię, bo cały transport przejdzie na własność Ministerstwa po czym oni zrobią z tym co chcą… A jaką pewność będzie miała Fundacja Pana Jurka Owsiaka że całość trafi na potrzeby szpitali a nie np na osobiste zabezpieczenie dla ministrów i ich rodzin? Wstyd i hańba!! Nawet w takim momencie ministerstwo ma Polaków gdzieś!!! A wręcz śmieszne co pokazuje w takiej sytuacji nasz rząd…

 • mon nie powinien stawiać warunków, bo od zawsze wiadomo, ze WOŚP dystrybuuje środki zakupione ze zbiórek bezpłatnie, w tym placówkom, lub przede wszystkim placówkom państwowym. Nie powinni tej fundacji traktować jak prywatnej firmy, co sprzedaje i ma zyski. Ciekawe jaki transport będą oferowali Caritas??? Też jako komercyjny czy rządowy??? przecież kk te środki „rozdaje” wg swojego klucz „uznania”

 • Przekaz Przepione srodki sinisterstwu to jak wyskac je w kosmos. Idiotyczne warunki. Wosp kkupuje, wosp dystrybuuje.