Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Ministerstwo Zdrowia poprosiło, a WOŚP zakupiło. 150 łóżek dla oddziałów zakaźnych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi 150 łóżek do intensywnej terapii, głównie dla 19 specjalnych szpitali zakaźnych, powołanych przez Ministerstwo Zdrowia do walki z koronawirusem – podała w piątek fundacja. Mają one trafić do wytypowanych we współpracy z resortem zdrowia szpitali z końcem kwietnia.
Jak przekazała fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilku dni pozostaje w kontakcie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, konsultując ewentualną pomoc w doposażeniu szpitali. W czwartek fundacja złożyła zamówienie na dostarczenie sprzętu, który na OIOM-ach ma pojawić się z końcem kwietnia. Nie będą to jednak respiratory, o zakup których pytania WOŚP dostaje nieprzerwanie od momentu stwierdzenia pierwszych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce.

Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski napisał SMS’a do Jerzego Owsiaka – chodzi o walkę z koronawirusem

Trafią głównie do szpitali „wytypowanych do walki z koronawirusem”
„Respiratory są istotnie niezbędne do leczenia osób zarażonych koronawirusem, ale te urządzenia nie są tak po prostu dostępne, nie stoją na półkach. Wcześniej, gdy w ramach zakupów z Finału zamawialiśmy po kilkadziesiąt respiratorów, musieliśmy na nie czekać przez kilka miesięcy, dziś, gdy cały świat składa zamówienia, tych urządzeń zwyczajnie nie ma” – wyjaśnił tę decyzję Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

Poinformował przy tym, że fundacja złożyła zamówienia u dwóch firm na dostarczenie w sumie 150 łóżek do intensywnej terapii.

„Trafią do nas do końca kwietnia. To zakupy za blisko 4 miliony złotych. Będziemy ustalali z Ministerstwem Zdrowia, gdzie te łóżka mają trafić, głównie będą to nowe szpitale, wytypowane do walki z koronawirusem” – dodał.
źródło. TVN24

31 komentarzy

Skomentuj wpis

 • I co głupi,zadufany, beznadziejny kaczorze!Zabroniles TVP transmitować uroczystości WOSP,dałeś im miliardy zł,zamiast na zdrowie,dajesz Rydzykowi na jego wymysły,a teraz WODP ratuje sytuacje!To jest twój koniec mały,podły człowieczku!Desantuj się!!!0

 • Ja pierdole…a wystarczyłoby nie dawać tej kasy na TVPiS. Oj, władza Wam uderzyła do głowy. W dupie macie wszystko, tylko jak najwięcej kasy, kasy, kasy..dla siebie i swoich znajomków. Owsiak – pełen szacun!!! Szkoda, że żyjemy w takim kraju, bo uważam, że z lepszym rządem mógłbyś wszystko!!!!

 • To kto tu rządzi?Kto finansuje „Służbę Zdrowia”?Całe życie my, my Polacy!!!A na co państwo wydaje nasze pieniądze z podatków, na KK. na propagandę?

 • Jasne teraz rzad chwalicie, ze NIBY poprosil Owsiaka HAHAHAHAHA Jurek reke wyciagnal do nich, a nie oni do niego, POZNAJCIE PRAWDE, bo same klamstwa wupisujecie!

 • Piszecie bzdury, bo od razu widzac, ze nie wszyscy wiedza, ze to Jurek Owsiak wyciagnal reke do ministra i zapytal czy potrzebna jest pomoc. Natomiast minister odpowiedz dał taka, ze jak zostanie zlozone zapotrzebowanie przez szpitale na dniach to bedzie wiadomo co bedzie potrzebne. Wiec Jurek dziala w tym kierunku jaki mu przedstawiono. Wiec to NIE MINISTER POPROSIL O POMOC TO JUREK WYSZEDL Z TA PROPOZYCJA.

 • K…. Nie proscie WOŚP tylko oddajcie z wlasnych kieszeni!!! Lekarze nie maja na sprzet ochronny!!! I przez takich ludzi wlasnie kara Boska spotyka ludzkosc!!!

 • Przed jakim zagrożeniem musieliśmy stanąć, aby Minister PIS poprosił WOŚP o pomoc. Ale powiem szczerze szacun dla Pana Ministra i szacun dla WOŚP. Wspieram WOŚP, nie oglądam TVP. Ale jeszcze raz powtarzam, że szacun dla obu stron za dialog. Mam nadzieję, że w 2021 będą warunki aby WOŚP zagrała ponownie i że TVP będzie to transmitować/

 • Same LEMINGI te co chwalą Owsiaka .Brawo rząd PIS BRAWO brawo takiego Rządu dawno nie mieliśmy

 • Owsiak sam powinien zakupić sprzęt A nie za pośrednictwem ministra zdrowia te łóżka pod konie kwietnia nie będą już potrzebne Ludzie otwórzcie oczy I umysł WOŚP to fundacja złodziejską Owsiak nic nie robi nie pomaga tylko okleja sprzęt I troszkę zakupi dla zamyślenia oczu

 • Jestem znany z biegania BOSO od 2007 i też od 2005 jestem wolontariuszem WOŚP .
  Każda inicjatywa jest dobra jak ktoś wspiera takie akcje np. WOŚP to teraz WOŚP pomaga .
  BRAWO

 • Taki jest był i będzie Owsiak …a reszta która go opluwała to powinna bić się w piersi….

 • Jurek ❤️, kopany przez władzę, czołgany po Sądach – nie wypomina – pomaga tak jak to robi od blisko 30 lat – SZACUNEK ❤️🌈

 • Choćbym miał kojtnąć przed urną to pójdę na wybory aby w końcu nie było tego rządu co jest, a moje dzieci mogły dorosnąć i wychować mi wnuki, to co wyprawia ten PIS z moimi pieniędzmi to jest jawna niegospodarność na TVP którego zresztą nie da się oglądać, a nie ma pieniędzy na to co WOŚP kupi bez wahania bo go pan Szumowski poprosił. To żaden rząd.

 • Jurku, dziękuję. Dziękuję za to, że JESTEŚ. Takich ludzi nam potrzeba, szczególnie teraz.

 • Już jakiś durny wpis Pani Beaty.Może 8 dla niektórych WOŚP była zła ale teraz chyba najbardziej liczy się że działają i pomagają w związku m.in.koronawirusa.Wyrzućcie ten jad ludzie

 • Czekamy na Rydzyka – naszego krezusa, wyciągającego grosz biednym emerytom.

 • Do tej pory WOŚP była zła. Przyszła koza do woza. Jurku wielki szacun, że jesteś i działasz. Na koncie Orkiestry są również moje pieniądze i cieszę się, że w jakimś małym procencie wspomogłam potrzebujących. Razem damy radę.

 • Brawo za zachowanie Sztabu WOŚP, acz po co tutaj rzucać jakimiś kontrami kto więcej dał. Diecezja wsparła to super, każda cegła się liczy. (pytania skąd tak gigantyczne pieniądze ma Kościół sobie daruję bo nie o to mi w tym chodzi)

 • Diecezja Krakowska zakupiła do szpitali w Krakowie 200 takich łœżek i 100 respiratorów.

 • Zgoda buduje. Najważniejszy jest los pacjentów. Odłóżcie te komentarze. Świetnie że Jurek jest i że respiratory były w planach.

 • A może parlametarzysci niech odadza swe diety i uposażenie. I senatorowie wraz z prezydentem bo dał 2 miliardy na TVP.. A nie obywatelom zabierać. Tylko krojc obywateli potrafią. A gdzie w tym wszystkim co prezydenci miast burmistrzowie.. Niech też odadza wypłaty wraz z radnymi.. Jak wybory to potrafią obiecywać by dostać się do koryta wszędzie.. Ciemny naród bo i tak po tym wszystkim będą się chwalić co PiS – owskie Osły nie zrobiły. Walce z coronovirusem.. Widać co robi.. Gdy wygrają wybory. Przecież tak się chwalił PiS przed tym że są przygotowi do walki.. Widać jak są ze wszystkiego brakuje dla lekarzy, strażaków. Tylko kłamać potrafią..

 • A gdzie są pieniądze co są zbierane co miesiąc z naszych pensji na ZUS . Do lekarza nie dostaniesz się szybko na NFZ. Tylko wszędzie prywatnie. A oni wiecznie narzekają na brak pieniędzy.