Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Na WOŚP zamiast na tacę. Ksiądz zaprosił wolontariuszy do kościoła

Kolejny ksiądz i kolejna parafia. Tym razem proboszcz Parafii Polskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce przekazał niedzielną ofiarę na rzecz WOŚP. Po przekazaniu datków na jego szacie pojawiło się czerwone serduszko.

FOT KRZYSZTOF MAZUR / DZIENNIK WSCHODNI

– To, aby zamiast niedzielnej tacy ofiary wrzucać do puszek wolontariuszy WOŚP, zainicjował ks. Kazimierz Klaban  – mówi ks. Kamil Wołyński, proboszcz Parafii Polskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce, liczącej ok. 200 wiernych. – Pomyślałem, że czemu nie mielibyśmy zrobić podobnie i tak się zaczęło.
Nikt z parafian nie skrytykował tego pomysłu. Ku zaskoczeniu proboszcza było wręcz przeciwnie. Zachęcali go do tego, aby kontynuować akcję w następnych latach.

– Sprzęt, który kupuje fundacja WOŚP naprawdę pomaga – podkreśla Janina Kwiecińska, jedna z parafianek.

Zdaniem ks. Kamila Wołyńskiego prawie wszystkie dzieci w Polsce korzystają ze sprzętu WOŚP.

– Później my księża te dzieci chrzcimy i wychowujemy w duchu chrześcijańskim – podkreśla proboszcz parafii polskokatolickiej w Żółkiewce, który dodaje, że wszelka pomoc, zarówno dzieciom, jak też dorosłym, jest godna pochwały.

źródło: dziennikwschodni.pl

3 komentarze

Skomentuj wpis

  • To nie jest ksiądz rzymsko-katolicki tylko ksiądz polsko-katolicki a to różnica.

  • Brawo dla księdza, to dla mniej znak że jest w Polsce już 2 księży, którzy mają serce i empatię! Co by tak dalej to może i młodzież wróci do kościoła 👍❤