Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

„Nie bij mnie – kochaj mnie!” – dzieci apelują do rodziców i opiekunów

Sztab z Ełku oraz przedszkolaki z Grodziska dołączyli do akcji „Historia misia” by razem z Fundacją WOŚP zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci.

Chociaż od 27. Finału WOŚP minęło już kilka miesięcy, a do 28. Finału też jeszcze daleko Sztab Ełk udowodnił nam, że tworzy zgraną ekipę i zorganizował na terenie swojego miasta akcję, w której sprzeciwiają się przemocy wobec dzieci.

W przeprowadzeniu akcji wzięła udział Szefowa Sztabu z Ełku, dołączyli uczniowie z trzech szkół podstawowych w Elku – SP 3, SP 4 i SP 7 oraz dzieciaki z dwóch świetlic podwórkowych. Wsparli ich też Human „LEX” Instytut, Streetworking Ełk i Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia. Wspólnie przygotowali misie bandażując je oraz dołączając do nich karteczki – fiszki z hasłem „Nie bij mnie – kochaj mnie!” Następnie udali się razem na spacer po mieście w celu rozniesienia misiów.
Sztab aktywnie namawiał do uczestnictwa w akcji na swojej stronie na Facebooku – 14 czerwca na ulicach naszego miasta pojawią się „pokaleczone” misie. Zabierz je do domu i podziel się ważną informacją z rodziną i znajomym. Zamieścili też fotorelację ze swoich działań.

Nie mniej aktywne okazały się młodsze dzieci!

Przedszkole Grodzisko już po raz trzeci zaangażowało się w naszą akcję. Do działań przedszkolaków dołączyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej w Lenartowie i pomogli młodszym kolegom w przypomnieniu sobie jaka idea stoi za akcją „Historia misia” oraz w przygotowaniu miśków. Więcej o wspólnym szykowaniu się do akcji znajdziesz na stronie przedszkola.

Następnego dnia dzielne dzieciaki poroznosiły misie po całym ich mieście – umieścili je na ławkach, w parkach i na placach zabaw – jak sami napisali bawili się świetnie, z czego również zdali relację na stronie – przeczytaj koniecznie!

Jeśli chcecie dołączyć do akcji informacje na temat jej przygotowania znajdziecie na naszej stronie „Nie bij mnie – kochaj mnie!”.

źródło: wosp.org.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis