Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Nie żyje Bogusław Stanisławski – tegoroczny gość ASP na Pol’and’Rock Festiwal

Bogusław Stanisławski nie żyje. Były prezes Amnesty International Polska i działacz społeczny zmarł w wieku 89 lat. O swojej chorobie poinformował na tegorocznym Pol’and’Rock Festiwal.

Przed momentem dotarła do mnie smutna wiadomość. Dziś przed południem odszedł od nas Bogusław Stanisławski – współzałożyciel Amnesty International w Polsce, społecznik, wielki orędownik działań WOŚP, który jeszcze tak niedawno poruszył nas swoim jakże ważnym, wzruszającym wystąpieniem na Festiwalu Pol’and’Rock.

Składam najszczersze kondolencje najbliższym Pana Bogusława. Na zawsze zostanie On w mojej pamięci.

Żegnaj, Przyjacielu!

JERZY OWSIAK

Bogusław Stanisławski był z wykształcenia anglistą. Pracował w zawodzie do czasu przejścia na emeryturę. W latach 80. działał w opozycji demokratycznej w ramach „Solidarności”. Współtworzył polski oddział Amnesty International, w latach 90. koordynował jego warszawskie struktury, a od 1999 do 2001 pełnił funkcję prezesa zarządu AI w Polsce.

Od 2006 związany był z nowo powstałą Fundacją Inna Przestrzeń jako przewodniczący rady tej organizacji. Zajmował się głównie problematyką przestrzegania praw człowieka w Tybecie, m.in. w ramach tzw. Programu Tybetańskiego.

W 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bogusław Stanisławski na tegorocznym festiwalu Pol’and’Rock poinformował, że ma glejaka mózgu.

Przede mną krótka przyszłość. No i co było robić? Siedzieć i rozważać? Nie! Wziąłem to na klatę. Pomyślałem sobie, że jest to moja ostatnia szansa na spotkanie się z młodzieżą, z którą się często widzę, bo jesteście moją nadzieją. To jest ostatnia szansa, żeby coś powiedzieć o moim długim życiu, które wydaje mi się, że nie zostało zmarnowane. Szczęśliwie mi się tak udało, że nigdy nie byłem w tym kokonie obojętności, że usiłowałem posunąć świat chociaż o milimetr do przodu

BOGUSŁAW STANISŁAWSKI

źródło: onet.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis