Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

”Niech pani spróbuje seksu”. Jurek Owsiak przeprasza Krystynę Pawłowicz

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 roku.
Jurek Owsiak podczas festiwalu Przystanek Woodstock w 2017 roku mówił: „Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać”.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie jednej z telewizji przeprosił za swoje słowa:  „Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do Pani. Jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić”.
Jerzy Owsiak musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

W październiku 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku zobowiązał Jurka Owsiaka do umieszczenia na Facebooku na trzech profilach: Jurek Owsiak, Kręciołatv i Owsiaknet oraz na stronie internetowej Kręciołatv i na Twitterze zdjęć, na którym będą widoczne przeprosiny „za bezpodstawne sugestie naruszające dobra osobiste”. Miały być podpisane i widoczne w mediach społecznościowych przez dwa tygodnie. Ponadto sąd zobowiązał Owsiaka do opublikowania w ciągu siedmiu dni od uprawomocnienia się wyroku na Facebooku zdjęcia przez 48 godzin z przeprosinami za bezpodstawne sugestie w filmie z cyklu „Umiem czytać” w stosunku do Krystyny Pawłowicz. Miały być opublikowane na głównym profilu – Jurek Owsiak.
Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał również do opublikowania na Facebooku zdjęcia, które miało być widoczne przez dwa tygodnie, w którym pozwany przeprasza za wyrażenie „Jest Pani najpodlejszym przykładem człowieka”. Oprócz tego zasądził od Owsiaka zadośćuczynienie w kwocie 10 tys. zł. Od tego wyroku apelację złożyły obie strony.

W czwartek SA orzekł, że prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi w oświadczeniu przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz za wypowiedź podczas Przystanku Woodstock przed trzema laty.

Oświadczenie z przeprosinami dot. „naruszenia czci przez bezpodstawne sugestie, które zawarł w przemówieniu publicznym w sierpniu 2017 roku na wydarzeniu Przystanek Woodstock” ma być opublikowane na Facebooku Jerzego Owsiaka oraz na Kręciołatv przez 24 godziny, a nie tak, jak chciała Krystyna Pawłowicz przez dwa tygodnie.
Poniżej przeprosiny Jerzego Owsiaka:

żródło

Napisz komentarz

Skomentuj wpis