Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Nowa karetka od WOŚP dla szpitala w Zdrojach

Szpital w Zdrojach otrzymał karetkę neonatologiczną od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pojazd będzie ratować życie noworodkom i wcześniakom.

Karetka jest darem zbiórki przeprowadzonej podczas 28. finału WOŚP. Celem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W piątek pojazd w Warszawie odebrał prof. Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje”. Kluczyki do ambulansu wręczył Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

Dzięki karetce neonatologicznej szpital będzie miał możliwość ratowania najmniejszych pacjentów będących w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Takich jak najmłodszy wcześniak leczony w Zdrojach – Liliana, która urodziła się w 22. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 450 g i która natychmiast po porodzie wymagała pilnego transportu ze szpitala z ościennej gminy do naszej placówki. Takie maluszki wymagają ekstremalnie doskonałego sprzętu.

Pojazd przekazany przez WOŚP o wartości około 880 tys. złotych, wyposażony jest w specjalistyczny inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Ambulans został zbudowany na bazie samochodu Volkswagen Crefter 2.0 TDI EU6 180 KM.

Ambulans neonatologiczny posiada na swym pokładzie m.in.: inkubator transportowy Atom V808 na noszach ferno Mondial, kardiomonitor Qube mini firmy Spacelabs medical, respirator transportowy z nawilżaczem Hamilton – C14, pompy infuzyjne firmy Braun ze stacją dokującą, transportowy analizator gazometryczny i biochemiczny EDAN i 15.

– Kiedy planujemy zakupy, naszym podstawowym kryterium działania zawsze jest dobro pacjentów. Dzięki stałemu kontaktowi ze szpitalami, możemy skutecznie odpowiadać na ich potrzeby, kupując sprzęt z najwyższej półki. Tak było również tym razem, kiedy dyrekcja szpitala ze Szczecina zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc. Wieloletnia współpraca z firmami, które produkują sprzęt medyczny, pozwoliła nam wybrać karetkę najlepszej jakości, taką, która będzie inwestycją na lata. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy być częścią procesu ratowania życia najmłodszych i mieć realny wpływ na funkcjonowanie polskiej służby zdrowia. Od 28 lat stawiamy sobie za cel zapewnienie najwyższych standardów leczenia i zakup karetki jest kolejnym krokiem w tym kierunku – mówi Lidia Owsiak, Dyrektor ds. medycznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sprzęt od WOŚP za 9,3 mln zł!

W 2019 roku Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka szpitala „Zdroje” otrzymał 12 urządzeń. Jednym z nich był System Zarządzania Temperaturą Arctic Sun 5000, który umożliwia prowadzenie hipotermii leczniczej u noworodków oraz przyłóżkowy aparat RTG. Na oddział trafiło także 6 nowoczesnych kardiomonitorów do monitorowania parametrów życiowych u najmniejszych i najmłodszych noworodków oraz 3 inkubatory zamknięte.

Do tej pory SPS ZOZ „Zdroje” otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparcie w postaci 298 urządzeń o łącznej wartości 9 363 552,10 złotych.

foto:  Łukasz Widziszowski // źródło: naszemiasto.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis