Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie nie ma pieniędzy i zawiesza swoją działalność

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zmuszony jest czasowo zawiesić działalność – poinformował dziś rzecznik prasowy szpitala.

Onkologię trzeba zawiesić, bo brakuje lekarzy

Oddział ma zawiesić swoją działalność na trzy miesiące, od 1 sierpnia do 31 października. Z prośbą o zaakceptowanie takiego wniosku chorzowski szpital zwrócił się do śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Jest to podyktowane sytuacją na rynku pracy i brakami kadrowymi, które powodują to, że działalność oddziału jest zagrożona. Niezwłocznie przystępujemy do konkursu, który ma wyłonić nowego ordynatora i lekarzy, co pozwoli nam kontynuować funkcjonowanie oddziału – tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Przedstawiciele szpitala zapewniają, że żadne dziecko nie pozostanie bez opieki. Przez cały lipiec szpital będzie pomagał małym pacjentom znaleźć miejsce w innych placówkach. Do tego momentu będą pod stałą opieką Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

źródło: mojchorzow.pl

3 komentarze

Skomentuj wpis

  • Krowa 500plus, świnia 500plus, proponuje zamknąć więcej Oddziałów i zrobić jeszcze kura 500plus i kogut tak 1000plus bo tow końcu facet, czyli z marszu powinien zarabiać więcej.

  • No przeciesz wybrali i głosowali na wisior to są skutki Polsko Obudź się