Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Oficjalne stanowisko Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach odnośnie foteli od WOŚP

W dniu wczorajszym opublikowaliśmy materiał, w którym pokazaliśmy nieprawidłowości dotyczące użytkowania daru od Fundacji WOŚP – czerwonych foteli.

Mimo naszych próśb o stanowisko placówki nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi od rzecznika prasowego GCZD. Trafiliśmy jednak na odpowiedź, którą dyrekcja szpitala sformułowała do innych mediów:

Dołącz do naszej grupy na Facebooku - #MuremZaOwsiakiem.

Fotele, które otrzymaliśmy od WOŚP, z racji swoich rozmiarów nie nadają się do pokojów pacjentów, gdyż mogłyby utrudnić prowadzenie akcji reanimacyjnej lub procedury ewakuacji. Utrudniałyby też konsultacje lekarskie, które w naszym szpitalu niemal codziennie odbywają się w pokojach chorych. Zgodnie z przeznaczeniem, które deklarowaliśmy w korespondencji z Orkiestrą, niektóre fotele w najbliższym czasie trafią na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Pozostałe przekażemy na Oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Tam są najbardziej potrzebne, wielokrotnie prosili o to rodzice pacjentów hospitalizowanych tam małych pacjentów.”

Mama: „dwa fotele WOŚP spokojnie się tam zmieściły” odnośnie czerwonych foteli w katowickim GCZD

25 komentarzy

Skomentuj wpis

 • Akurat miałam przyjemność korzystania z foteli WOSPu gdy nasze dziecko leżało na Oiomie w GCZD. Fotele bardzo się przydały, godzinami czekaliśmy na nich na lekarza prowadzącego….bez tych foteliGCZD to porażka. Dziękujemy za wygodę

 • Jeśli chodzi o GCZD to opieszałość części personelu do pacjenta nie zna granic. Przyjechałam jakiś czas temu z 7 miesięcznym dzieckiem na kolejną wizytę do profesora u ktorego dziecko się leczy. Aby w ogole sie umowic do poradni trzeba miec stalowe nerwy i szczescie podobne do wylosowania 6 w lotto. Pani z rejestracji nie odbiera tel ale na szczescie po kilku dniach odpowiada na maile. Wstalam więc o 2 w nocy, zrywają z łóżka na nogi 2 maluchów (7 m i 4lata) i przyjechałam 400 km aby dotrzec na umowiona poranna wizyte. Gdy przyjechalam na miejsce okazalo sie ze lekarz na stałe zmienil godziny przyjec a nasza wizytabjest przelozona na popoludnie a panie z rejestracji dzwonily z informacha tylko do rodzicow umowionych na najblizsze dni bo tu cytat „nikt nam nie płaci za dzwonienie do pacjentow”… Tragedia! Zero skruch, wspolczucia, ludzkosci dla DZIECI dla ktorych to miejsce zostalo stworzone!

 • No tak jest problem. Fotele są, miejsca nie ma i moje zdanie takie: że będą darmowe, bo na tych fotelach się nie da zarobić. Tak jak na sprzęcie podarowanym z Wielkiej Orkiestry np. do USG. na kasę chorych się słyszy – wizyta dopiero za trzy miesiące, lub termin odległy no tak za pięć miesięcy, ale wie Pani co prywatnie to na jutro, a nawet dziś by się dało, ale uprzedzam że to jest wizyta prywatna. – Pal licho że lekarze urzedują w tych samych gabinetach, na tym samym sprzęcie na fundusz NFZ co wizyta prywatna. Bo tego nie powinno być ! Jeśli prywatnie to niech mają swoje prywatne gabinety i swoje sprzęty.

 • Warto zajrzeć na strychy szpitali… Zdziwilibyście się Państwo… To, ile sprzętu stoi tam nieużywanego, bo nikt nie potrafi/nie chce nauczyć się go obsługiwać, to skandal. Owsiak wykonuje super robotę, tylko… . Przydałby się audyt, czy i jak ten sprzęt jest wykorzystywany.

 • Nie tylko katowicki szpital ma z tymi fotelami „problem”, w świętochłowicach fotele na patologi noworodka są wykorzystywane przez pielęgniarki, a matki musiały prosić się o fotele, które były zabierane z innego pokoju innym mamą.

 • Jestem pielęgniarką. Wiem, jak brak dostępu do pacjenta może być uciążliwy, lub wręcz utrudnić reakcje w ekstremalnych sytuacjach. Ale czy przypadkiem te wypożyczane leżanki nie zajmują więcej miejsca niż fotele?

 • Ja poprostu przyjrzała bym się preferencji politycznej dyrektora szpitala i od kogo pochodzą leżanki do wynajęcia. Kto na nich zarabia?. Dla mnie jest to oczywiste .

 • Oddajcie te fotele pazerne małpy innemu szpitalowi który wie jak opiekować się nie tylko dzieciaczki email ale i rodzicem który często jest wyczerpany fizycznie i psychicznie nad opieka chorego dziecka . Bo i tak opiekę nad maluchami prowadzimy my rodzicie często przez 24h i długimi tygodniami w szpitalu . A wy jeszcze pod górkę robicie

 • Rozumiem że fotel przeszkadza w ewakuacji i konsultacji lekarskiej. Znaczy to że w nocy gdy jest rozłożone znacznie większe łóżko polowe za 13 złotych konsultacji lekarskich i ewakuacji pacjentów już się nie przeprowadza.

 • „mogłyby utrudnić prowadzenie akcji reanimacyjnej lub procedury ewakuacji” – hahahahahahahahahha xD ale kłamczuszki i kombinatorzy xD

 • A ja się zapytam po co fotele na oddziele intensywnej terapii gdzie rodzic może przebywać tylko kilka godz w ciagu dnia?

 • To jest zwyczajny brak empatii, ludzie sa podli, tylko dlatego zeby matka czasem nie miala za wygodnie nie moze korzystac z fotela?! Zwykla zlosliwosc moim zdaniem i udawadnianie czegos, nie wiem czego? Bo to chore, ludzie! Troche uprzejmosci, tak poprostu, perosnel medyczny przedewszystkim powinien miec ogrom empatii, natomiast zachowuja sie jaky byli lepsi, madrzejsi, a wszyscy przychodzacy na izbe przyjec to zlo wcielone, jak smia wogole przychodzic z tymi dziecmi do szpitala?.Rodzice nie ida tam bo chca sobie poodpoczywac, juz wystarczajaco duzo stresu przezywaja w zwiazku z choroba dziecka, czy nie mozna tak po ludzku, z uprzejmosci zapewnic im wygody? Takie rzeczy tylko w tym chorym kraju, pelnym zawistnych ludzi!!! Jest fotel- pomoc, ale nie mozna z niego skorzystac bo nie!😂

 • Nie ma miejsca, bo fotel musiałby być darmowy , na leżanki miejsce jest bo to 13 zł za noc do kieszeni.

 • Lezalam w listopadzie z synem na diabetologii. Fotele mieszcza sie w wiekszosci sal i nie utrudniaja pracy lekarzom. Malo tego przelozona pielegniarek z gastroskopii powiedziala mi, ze fotele maja stac na korytarzu bo taka wola byla pana J. Owsiaka.

 • To jak to? Fotel jest za duży a leżanka za 13 zł już jest ok, mimo tego, że zajmuje dwa razy tyle miejsca? Fotel tak samo jak lezankę można przecież rano wynieść na korytarz.

 • Brednie, zanim fotele trafiły na oddział do szpitali byly rozsyłane listy z wymiarami tych foteli a także z prośbą, aby wskazać ile szpital potrzebuje takich foteli. nikt nikomu na sile ich nie wciaskał.

 • co za bzdury większych nie słyszałem to co wy macie szpital z pomieszczeniami 40 na 40 że tam wstawicie jedno łózko i koniec

 • Dodam że za dobę 13 zł i też malam taka sytuację że zabroniono wniesienia na salę a corka miała 3 miesiące i cały czas na rękach

 • ODDAJCIE FOTELE MATKOM DZIECIOM JAK MOZNA POBIERAC OPLATY WSTYD HANBA SPRAWE MOZNA NAGLOSNIC DO TVN I DO JURKA OWSIAKA

 • To nie trzebabyło brać tych foteli !!! Pazersrwo !!,nie macie prawa żądać opłaty na użytkowanie foteli!!! Ordynator niech napisze do Owsiaka ten zabierze fotele do szpitala w którym będą odpowiednio użytkowane !!!

 • Gówno robicie ;D dostajecie sprzęty i chowacie po kontach a fotele wykorzystujecie dla własnej wygody 😉 znam ten szpital i warunki jakie tam są od wielu lat …