Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Ostrowski szpital przygotowuje nową pracownię,w której pojawi się sprzęt od WOŚP

Kolorowa i przyjazna, zwłaszcza najmłodszym pacjentom, a przede wszystkim nowoczesna – taka będzie pracownia tomograficzna w ostrowskim szpitalu. Właśnie trwa jej przebudowa. Oprócz samej przestrzeni zmieni się też sprzęt. Stare wyeksploatowane urządzenie zastąpione zostanie nowoczesnym wartym około 4 mln zł, które zakupiła i przekaże Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Informację o zakupie sprzętu dla Ostrowa Fundacja przekazała w połowie maja. Od tego czasu trwają konsultacje i przygotowania do zainstalowania tego niezbędnego we współczesnej diagnostyce sprzętu. – Stary tomograf został wymontowany. Obecnie trwają prace budowalne dostosowujące pomieszczenia do nowych wymagań. Na czas prac badania tomograficzne odbywają się w wynajętej komputerowej pracowni zlokalizowanej w pobliżu centrum krwiodawstwa – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

Nowa pracownia poza tym, że wyposażana zostanie w nowoczesny sprzęt będzie kolorowa i przyjazna, zwłaszcza najmłodszym pacjentom. – Od początku jesteśmy w kontakcie z Fundacją, która przygotuje pomieszczenie ze szczególną aranżacją i przesłaniem. Po zakończeniu bardziej przypominać będzie salę zabaw, niż pokój do wykonywania skomplikowanych badań. Chodzi o to, żeby dzięki temu zmniejszyć u dzieci obawy przed badaniem – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wzorem jest pracownia, w której tomograf bardziej przypomina domek ślimaka.  Sprzęt zakupiła WOŚP, z kolei ze środków powiatowych sfinansowano prace budowlano-remontowe. – Tylko w ostatnim czasie Fundacja zakupiła nam m.in. wysokospecjalistyczne USG, inkubatory, kardiomonitory, mobilny aparat rtg czy pompy infuzyjne dla neonatologii. Niebawem dotrze do nas fizycznie rzeczony tomograf komputerowy i aparat do RTG telekomando, dzięki którym nasz szpital zrobi kolejny duży krok do przodu– przypomniał Dariusz Bierła.

W sumie do Ostrowa ze środków WOŚP w okresie jej działalności trafił sprzęt za około 10 mln zł. – Staramy się wykorzystywać każde dostępne źródło, żeby unowocześniać nasz szpital. W sprzęcie z WOŚP jest wielkie serce nas Polaków, tych, którzy są przekonani o słuszności działań Orkiestry. Nie byłoby tego, gdyby nie działania także ostrowskiego sztabu i wielu wolontariuszy z całego regionu. Dziękujemy wam za to! – dodał starosta ostrowski.

Otwarcie nowej pracowni planowane jest wstępnie we wrześniu.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis