Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Oświadczenie szpitala z Białej Podlaskiej ws. odwołania doktora Haidara przez dyrektora z PiS

Wczoraj informowaliśmy o zwolnieniu kierownika Oddziału Neonatologicznego w Białej Podlaskiej – doktora Riad Haidara. Dziś mamy dla Was oficjalnie oświadczenie placówki.

Szpital w przesłanym do redakcji gazeta.pl oświadczeniu podkreśla, że w opinii dyrekcji placówki doktor Riad Haidar jest „bardzo dobrym specjalistą neonatologiem, który od lat dba o życie i zdrowie małych pacjentów bialskiej placówki”.
Należy zaznaczyć, że Pan doktor udziela świadczeń oraz pełni funkcję lekarza kierującego Oddziałem Neonatologicznym w oparciu o umowę kontraktową w wyniku konkursu na czas określony, która wygasa 31 grudnia 2019 roku

Podczas spotkania 18 grudnia br. dyrektor placówki zaproponował Panu doktorowi dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w ww. oddziale. Została mu przedstawiona jednostronnie podpisana umowa dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. Pan Doktor – nad czym ubolewamy – nie przyjął powyższej propozycji.

Co o tym myślicie?

3 komentarze

Skomentuj wpis

  • Paranoja jak można tak postępować z ludźmi którzy są tak wspaniałymi lekarzami,których niestety u nas brakuje. Żenada i tyle

  • Ależ pokrętna forma wypowiedzenia, że niby „sam się wyrzucił”. Fuj, co za upadek.