Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Pani Magdaleno Mieśnik z wp.pl, wywołujemy Panią do tablicy!

Ponad 3 godziny temu reporterka portalu wp.pl opublikowała materiał o tytule „Pracował przy finałach WOŚP. „Za każdym razem był problem z ochroną”. W związku z tym, że tytuł jak i treść mogą wprowadzać w błąd wywołujemy Panią Magdalenę Mieśnik do tablicy!

Robimy to w związku z materiałem wideo, którym Jerzy Owsiak opublikował na łamach swojego profilu Facebook i który można znaleźć w tym miejscu. Będziemy reagować na wszelkie wpisy odnośnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które mogą zakłamywać rzeczywistość.

Po pierwsze: tytuł materiału, który Pani umieściła na stronie wp.pl wprowadza w błąd. Treść „Pracował przy finałach WOŚP. „Za każdym razem był problem z ochroną” może sugerować, że jest to osoba bezpośrednio z fundacji WOŚP, a finały WOŚP, że są organizowane przez fundację. Poprawna treść powinna brzmieć „Pracował przy finałach organizowanych w ramach WOŚP. „Za każdym razem był problem z ochroną”. Czy nie wygląda to lepiej?

Początek Pani materiału zaczyna się w następujący sposób.

– Prowadziłem cztery finały WOŚP. Za każdym razem był problem z ochroną. Na scenę ciągle ktoś się wdzierał – mówi Wirtualnej Polsce Aleksander Twardowski, który pracował jako konferansjer. O ogromnych brakach w ochronie na imprezach masowych mówi też ekspert ds. bezpieczeństwa Maciej Górski.

Ponownie materiał może sugerować, że to WOŚP jest organizatorem finałów w całej Polsce. Czy nie lepiej wygląda to tak?

– Prowadziłem cztery finały w ramach WOŚP. Za każdym razem był problem z ochroną. Na scenę ciągle ktoś się wdzierał – mówi Wirtualnej Polsce Aleksander Twardowski, który pracował jako konferansjer. O ogromnych brakach w ochronie na imprezach masowych mówi też ekspert ds. bezpieczeństwa Maciej Górski.

Idąc dalej tym tropem czytamy:

Firma ochroniarska z Gdańska, która zabezpieczała 27. finał WOŚP, na którym Stefan W. zaatakował Pawła Adamowicza, ma stracić koncesję, a szef ochrony w firmie może trafić do aresztu. Okazuje się, że już wcześniej miało dochodzić do nieprawidłowości przy zabezpieczaniu imprez WOŚP.

Czy nie lepiej, aby było tak?

Firma ochroniarska z Gdańska, która zabezpieczała organizowany przez miasto Gdańsk 27. finał WOŚP, na którym Stefan W. zaatakował Pawła Adamowicza, ma stracić koncesję, a szef ochrony w firmie może trafić do aresztu. Okazuje się, że już wcześniej miało dochodzić do nieprawidłowości przy zabezpieczaniu imprez WOŚP.

Niech Pani zobaczy. Dodaliśmy pojedyncze wyrazy, a przekaz jest już dokładniejszy i bardziej jasny.

Szkoda tylko, że to my, malutki – w porównaniu do Wirtualnej Polski – portal #MuremZaOwsiakiem musimy Panią poprawiać.

Apelujemy więc do wprowadzenia zmian w Pani materiale.

Z góry też dziękujemy!

Napisz komentarz

Skomentuj wpis