Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Patrycja Krzymińska ponownie zbiera do wirtualnej puszki – #RazemDlaWOŚP

Prawie rok temu w „ostatniej puszce Prezydenta Pawła Adamowicza” znalazło się 16 milionów złotych. W tym roku ponownie zbiera pieniądze. Mowa o Patrycji Krzymińskiej i jej wirtualnej, facebookowej puszce „Razem dla WOŚP”, w której już jest prawie 13 tysięcy złotych.

Chciałabym Wam podziękować za otwarte serca, za zaufanie, którym mnie obdarzyliście, za mnóstwo ciepłych słów, które płyną do mnie szerokim strumieniem. Dziękuję Wam za ogromne wsparcie Ostatniej Puszki Pana Prezydenta Adamowicza na rzecz WOŚP. Pytacie mnie kiedy uruchomię puszkę na rzecz 28 finału. Jestem Wam winna szczerą odpowiedź.

14 stycznia 2019 roku, kiedy dotarła do nas wszystkich wiadomość o śmierci pana Pawła Adamowicza cały Gdańsk płakał. Myślę, że wszyscy Polacy nie mogli uwierzyć, że w dniu czynienia czystego dobra, w momencie wysyłania światełka do nieba, mogła wydarzyć się taka tragedia. Każdym z nas szargały ogromne emocje. Ból, żal, gniew, niedowierzanie, smutek, bezsilność, rozpacz, poczucie niesprawiedliwości, jednym słowem żałoba. Hejt, który zalał Jurka Owsiaka, nagonka na 27 lat fantastycznej pracy na rzecz wspólnego dobra był ogromnym ciosem. Pod znakiem zapytania stanęło motto fundacji i nie wiedzieliśmy czy będziemy mogli grać z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej. Ostatnia Puszka Prezydenta Adamowicza była jednym z miejsc w sieci, gdzie Polacy z całego świata mogli oddać hołd zamordowanemu Prezydentowi Gdańska i okazać wsparcie Jurkowi, dyrygentowi najpiękniejszej orkiestry świata. Zaowocowało to zebraniem niewyobrażalnie wysokiej kwoty – niemal 16 mln złotych i zgromadziło 264 tysiące osób w jednym miejscu. Byliśmy wspólnotą i wzajemnym wsparciem za co Wam wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję!
 

Dziękuję za dziesiątki wiadomości, w których dopytujecie kiedy pojawi się Puszka Prezydenta na rzecz 28 finału. Zeszłoroczna była OSTATNIĄ Puszką Pana Prezydenta. W zgodzie ze swoim sumieniem, tym co dyktuje mi serce i szacunek dla bliskich śp. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza nie ośmieliłabym się założyć takiej puszki po raz kolejny. Pamięć Prezydenta Gdańska zostanie uczczona podczas Gdańskiego Finału WOŚP oraz rocznicy jego śmierci.

W tym roku dodajmy wiatru w żagle Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i wesprzyjmy ich z całych sił. Wiem, że poniższa zbiórka nie zgromadzi już ponad 260 tysięcy ludzi, ani nie zbierzemy 16 milionów, ale po prostu BĄDŹMY TU RAZEM. RAZEM dla WOŚP w atmosferze wzajemnego szacunku i miłości dzielmy się dobrem.

Z wyrazami szacunku,
Patrycja Krzymińska
#RAZEMdlaWOŚP

Pod linkiem o zbiórce swój komentarz dodała nawet Magdalena Adamowicz, która podziękowała Patrycji za to co robi.

Kochani! Bardzo Wam dziękuję za ogrom wsparcia i zrozumienia dla mojej decyzji. Nie ma ani jednego słowa hejtu, a to naprawdę buduje wiarę w pięknie jutro. Cieszę się, że tak hojnie wspieracie puszkę RAZEM dla WOŚP i jesteśmy razem jedną wielką rodziną ❤ – powiedziała dla naszego portalu Patrycja Krzymińska.

Każda zainteresowana osoba, która chciałaby dorzucić się do zbiórki może zrobić to w tym miejscu.

 

Napisz komentarz

Skomentuj wpis