Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

PILNE! Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. Jest reakcja Jurka Owsiaka

Jest miniaturą WOŚP – tak o Łukaszu Berezaku mówi Jurek Owsiak. Chłopiec zmaga się z ciężką chorobą, jednak pomimo problemów ze zdrowiem pomaga innym. Owsiak skomentował zbiórkę na leczenie Łukasza.

Łukasz Berezak zmaga się z chorobą Leśniowskiego – Crohna (nieswoista choroba zapalenia jelit) oraz wrodzonym niedoborem odporności. Pomimo problemów ze zdrowiem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy WOŚP w Polsce. Dołączył do fundacji, tłumacząc, że spłaca tylko dług wdzięczności za pomoc, którą kiedyś otrzymał w szpitalu. – Dla mnie jest już za późno dlatego chcę pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja – mówił chłopiec w jednym z wywiadów.

ZRZUTKA DLA ŁUKASZA DOSTĘPNA W TYM MIEJSCU

Teraz sam potrzebuje pomocy. Rodzice Łukasza prosili o wpłaty na dwuletnie leczenie Łukasza, rehabilitacje oraz specjalistyczne badania przesiewowe genetyczne. To jednak nie wszystko. W skład wydatków wchodzą leki zażywane przez Łukasza, igły do pompy infuzyjnej, opatrunki, bandaże, zwykłe igły, strzykawki, jednorazowe pojemniki, badania laboratoryjne a także co miesięczna rehabilitacja.

Na dobre serce internautów nie trzeba było długo czekać. Potrzebne było 120 tysięcy, a w momencie pisania tego artykułu udało się zebrać aż 191 869 złotych.

Owsiak komentuje

Do akcji odniósł się Jurek Owsiak. „Łukasz Berezak i jego rodzice zwrócili się do Internautów z prośbą o pomoc w zbiórce na jego leczenie. I o tę pomoc jestem spokojny. Nie pierwszy raz w takich sytuacjach Internet hula z niesamowitą, międzyludzką solidarnością” – napisał założyciel WOŚP na Facebooku.

Owsiak twierdzi, że „źle funkcjonuje system opieki zdrowotnej dzieci i młodzieży w naszym kraju”, patrząc na zbiórkę Łukasza i jego rodziny.

„Mimo wszelkich reform, zapewnień, a także być może i wysiłków, jakich podejmują się rządy dysponując naszymi pieniędzmi, nastolatek, a w tym przypadku Łukasz – choć wiem, że również tysiące podobnych jemu dzieci i nastolatków – potrzebuje pieniędzy na igły, opatrunki, rehabilitację, nie mówiąc o lekach. I tak jak mama Łukasza pisze – poszczególne koszty bywają niewielkie, ale zsumowane dają konkretne pieniądze. A przecież powinno być to zagwarantowane w ramach systemu podstawowej opieki zdrowotnej” – czytamy we wpisie Owsiaka.

„Codzienność po raz kolejny pokazuje jak bardzo polski system leczenia dzieci i młodzieży utyka i zmusza rodziców i opiekunów do poszukiwania tak rozpaczliwych rozwiązań – strajki ,demonstracje, apele o wsparcie na przeróżnych zbiórkach” – napisał działacz na Facebooku.

żródło: wp.pl

2 komentarze

Skomentuj wpis

  • Ewa Wojciechowska jeden z lepszych i konkretnych kom jakie w ostatnich miesiącach czytałam ❤️❤️❤️

  • Od kilkunastu lat już zastanawiam się dlaczego ludzie w tym kraju żyjący nie reagują adakwatnie do sytuacji w ramach obowiązującego prawa i konstytucji. Tolerują wszyscy rozpychanie się rządzących i kościoła pozwalając na to aby upokorzeni chorobą błagali o pomoc WOŚP i darczyńców. Dlaczego w ich imieniu (a przecież jutro możesz i Ty być potrzenującym) nie pójdziemy i nie wymieciemy tego badziewia z parlamentu i gmachów liścioła. RAZ I NA ZAWSZE!?.