Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Pociągi musicRegio Przewozów Regionalnych jednak nie pojadą? Jest za późno na organizację…

Na facebookowym profilu Jerzego Owsiaka pojawił się wpis o tytule „Nieruchome uruchomienie”. Wygląda na to, że jest po prostu za późno na uruchomienie i organizację pociągów musicREGIO.

Wszystko wskazuje na to, że trudno, aby słowo ciałem się stało. Deklaracja Pana Premiera – owszem dobitna, zdecydowana, ale to nie ona na samym końcu uruchomi dodatkowe pociągi. Wygląda na to, że jest po prostu za późno. System dodatkowych pociągów MusicRegio działał przez kilkanaście lat bardzo dobrze, ale tak jak każdy system – musi w odpowiednim momencie uruchomić swoje tryby, które zazębiają się o kolejne, te o kolejne, tworząc na końcu skomplikowaną sieć połączeń kolejowych wielu polskich regionów z miastem Kostrzyn n. Odrą. Dodatkowe pociągi przyjeżdżały i czekały na bocznych torach, aby je uruchomić w drodze powrotnej. Dzięki bardzo sprawnej pracy kolei kilkadziesiąt tysięcy ludzi (wg danych z zeszłego roku – ilość bliska 80 000 osób) mogło w ten sposób bezpiecznie przyjechać na organizowany przez nas Festiwal.

Dzisiaj w Gdańsku ekipa Fundacji spotkała się z przedstawicielami urzędów marszałkowskich z 5 województw. To one, zaraz po podjęciu takiej inicjatywy przez panią Marszałek Województwa Lubuskiego, zgłosiły gotowość do organizowania pociągów na Pol’and’Rock Festival. A więc spotkali się z nami przedstawiciele województw lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Do tego w kontakcie mieliśmy także – również deklarujących pomoc – przedstawicieli województw mazowieckiego, opolskiego i wielkopolskiego. To była inicjatywa samorządowa, która pozwala mieć nadzieję, że wrócimy do dobrych, kolejowych obyczajów.

Ale, tak jak napisałem na początku, to nie jest proste i dzisiejsze spotkanie to dopiero początek drogi do realnego skonstruowania rozkładów jazdy. Możemy powiedzieć, że będziemy szczęśliwi jeśli zdołamy dowieźć 30-40 tysięcy ludzi drogą kolejową. Co tu dużo gadać – decyzja o wycofaniu pociągów uderza bardzo mocno w możliwości dotarcia na nasz Festiwal. Tym bardziej nie możemy zrozumieć, że w ogóle taka decyzja zapadła, stawiając wszystko na głowie.

Zatem, Moi Drodzy, z jeszcze z większym żarem i energią zapraszamy wszystkich do tworzenia możliwości przyjazdu na nasz Festiwal na stronach Banku Podróży (www.bankpodrozy.polandrockfestival.pl), czy BlaBlaCar. Musimy pomóc sobie sami. Nie tylko przywieźć siebie na Festiwal, ale także odwieźć do domu. Wolne miejsca w samochodach, autobusach, będą bardzo, bardzo w cenie. Brawo dla Pani Prezydent Świdnicy, która wraz z miastem i miejskim transportem zorganizowała specjalny autobus na Festiwal za symboliczną opłatę. Oferta skierowana jest do fanów z miasta i powiatu. To się nazywa wspaniała, obywatelska postawa!

Zgłaszajcie zatem wszelkie możliwości. Każde miejsce się liczy, bo kiedyś przeze mnie zapowiadany festiwal „pod górę”, mam uczucie, właśnie ma miejsce.

Fot. Michał Kwaśniewski

2 komentarze

Skomentuj wpis

  • trzeba jeszcze , niech się ludziska deklarują, zorganizować i ogłosić „przechodnie” tojtojr na trasie. Będzie kolorowo autorzy blokad pociągów będa zachwyceni. W zwiazku z tym proponuję zeby kazdy kościół po drodze był pomocnym