Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Podpowiadamy jak zostać wolontariuszem WOŚP – trwają zapisy!

28. Finał WOŚP zbliża się już wielkimi krokami! Ruszyły zapisy na wolontariuszy. Co zrobić, aby nim zostać?

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się do sztabu, który zarejestruje Cię w naszej bazie. To w sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.

Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów już wkrótce znajdziesz na naszych stronach. Zanim skontaktujesz się z jednym z nich przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.
Są dwie możliwości zgłoszenia:

  • rekrutacja online – wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
  • rekrutacja w sztabie – standardowa, dotychczasowa forma – wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.

Osoby niepełnoletnie też mogą kwestować!

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego?Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę.

FOTO. wosp.org.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis