Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Poznaliśmy laureata Pokojowej Nagrody Nobla! Jurku Owsiak i WOŚP – jesteście wielcy!

Jurku i cała Fundacjo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dla nas wszystkich jesteście zwycięzcami! Dziękujemy, że z nami jesteście. Grajmy do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Około godziny 11:00 Komitet Noblowski ogłosił zwycięzcę tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Został nim: Abiy Ahmed Ali – Premier Etiopii.

Na kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 można było zgłaszać od września 2018 roku do 1 lutego br.  Zgłoszenia wysyłane są za pomocą internetowego formularza – jeśli spełnia ono wszystkie wymogi, osoba nominująca otrzymuje automatyczną odpowiedź, że nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 została przyjęta.
 

Laureatami Pokojowej Nagrody Nobla są osoby bądź organizacje, które wyróżniły się działalnością na rzecz światowego pokoju, wykonali największą lub najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji bądź ograniczenia stałych armii i udziału oraz promowania kongresów pokojowych.

Pokojowa Nagroda Nobla, jako jedyna ze wszystkich nagród Nobla, przyznawana jest przez organizację norweską – Norweski Komitet Noblowski. Także jako jedyna wręczana jest w Norwegii, a dokładniej w Oslo. Nagrody z pozostałych dziedzin przyznawane są w Sztokholmie w Szwecji.

Czy Jurek Owsiak i WOŚP dostali się do ścisłego finału? Tego niestety na chwilę obecną nie wiemy. Dowiemy się jednak już (a może i za dopiero) 50 lat.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis