Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Rodzice! Szpitale nie mogą pobierać już opłat za pobyt z dzieckiem!

Od 1 lipca szpitale nie mogą pobierać opłat za pobyt z dzieckiem na oddziale.

Debata w Sejmie odnośnie ustawy, która z dniem 1 lipca weszła w życie burzliwa i dość długa. Na szczęście dla rodziców głosowanie zakończyło się poparciem owego projektu.

Szpitalem, gdzie były od lat wystawiane są rachunki rodzicom, którzy towarzyszą dzieciom podczas hospitalizacji, jest m.in. „Biegański” w Grudziądzu. – Koszt za dobę wynosił 6 złotych brutto.
 

Optymistyczną wiadomością dla władz lecznic, które dotąd pobierały opłaty od rodziców małych pacjentów jest to, że od teraz refundować te koszty będzie Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Zdrowia, NFZ ma przygotowany nowy tzw. „produkt kontraktowy” w postaci dodatkowego świadczenia do rozliczenia.

Szpitale, które chcą otrzymywać z tego tytułu pieniądze z NFZ-u, a dotąd nie były wyposażone w leżanki, muszą przygotować miejsca i łóżka-fotele. Ministerstwo Zdrowia jednocześnie liczy, że gdy zwrot kosztów za pobyt opiekunów z pacjentami będzie zagwarantowany z NFZ-u, więcej lecznic będzie starało się zabezpieczyć realizację takiego udogodnienia w swoich placówkach medycznych.

1 komentarz

Skomentuj wpis