Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Senat włączy się w 28. Finał WOŚP – Sejm zapewne będzie stać z boku

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się z liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jurkiem Owsiakiem i zapewnił o wsparciu Senatu w styczniowym finale.

12 stycznia 2020 r. odbędzie się 28. Finał WOŚP.

– Zapewniam, że Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na pewno włączy się w zbliżający się finał! Uczestniczę w każdym finale WOŚP. Zapraszam do udziału w licytacji. Tym razem będziemy zbierać środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Problemów w służbie zdrowia jest jednak więcej, dlatego razem z Jurkiem rozmawialiśmy także o złym stanie dziecięcej i młodzieżowej psychiatrii – wypowiada się prof. Grodzki.
– Utrzymując formułę Senatu otwartego i słuchającego mądrzejszych zgodziliśmy się, że psychiatria dziecięca i młodzieżowa to gigantyczny problem służby zdrowia, który jest mocno zaniedbany. Dlatego chcemy jeszcze w styczniu 2020 r. zorganizować poważną debatę, o tym, jak najszybciej rozwiązać najbardziej palące problemy psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej – deklaruje marszałek.

– Dziękuje bardzo, że mogliśmy tutaj dzisiaj przyjść. Pan marszałek będzie licytował spotkanie ze sobą; spotkanie na obiedzie, będzie obiad, będzie oprowadzanie po Senacie, będzie to duża atrakcja – mówił lider WOŚP Jurek Owsiak.

źródło: polityczek.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis