Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

„Światełko dla Prezydenta” miesiąc po zamachu na Pawła Adamowicza

Miesiąc po tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce podczas WOŚPowego „Światełka do nieba” kilkaset osób spotkało się, aby wysłać do Pawła Adamowicza „Światełko dla Prezydenta”. Również wczoraj skończyła się żałoba w Gdańsku.

Tuż po godzinie 19, na targu Węglowym w Gdańsku zebrało się kilkaset osób, by w miejscu, w którym prezydent Gdańska został ugodzony nożem, zakończyć żałobę.

Na Targu Węglowym obecni dziś byli m.in. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wiceprezydent Piotr Grzelak, miejscy radni

– Proszę abyśmy wszyscy pamiętali Pawła Adamowicza, jako człowieka, który działał. Jego testament leży w naszych rękach. To od nas, mieszkańców, zależy, jak będziemy go realizować. Jeżeli przychodzimy tu tak tłumnie, to nie tylko po to, żeby powspominać, ale aby przyjąć to zobowiązanie – mówił ze sceny do zebranych Adam Aleksiejuk, prowadzący wydarzenie.

Głos ze sceny zabrała także Patrycja Krzemińska, która organizowała rekordowe zbiórki pieniędzy do ostatniej puszki WOŚP prezydenta Adamowicza oraz na ECS.

– Dziękuję, że tak hojnie napełniliście puszkę. Myślę, że Paweł Adamowicz byłby z was dumny. Myślę, że cała Polska, jak nie cały świat, powinni brać przykład z miasta, które tak pięknie wychował prezydent Adamowicz – powiedziała Krzemińska.

Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska, wspominała dzień ataku na Pawła Adamowicza.

– Miesiąc temu, nieopodal stąd, został zaatakowany Paweł Adamowicz. Dzień później zmarł, odszedł na zawsze. To był atak, którego nikt by się nie spodziewał, atak na scenie WOŚP podczas momentu dzielenia się dobrem. Ta tragedia mogła nas, jako wspólnotę głęboko podzielić. Mógł sparaliżować nas strach, zjednoczyć pragnienie zemsty. Ale stało się coś wręcz przeciwnego. Natychmiast zaczęliśmy wcielać w życie ostatnie słowa prezydenta. Za to wszystko dziękuję – powiedziała Dulkiewicz – Czas kończyć żałobę, ale to nie czas końca naszej pamięci. Najlepszym sposobem upamiętnienia Pawła Adamowicza będzie realizacja jego idei – podkreśliła.

Po „Światełku dla Prezydenta”, o godz. 20.30, w Bazylice Mariackiej odprawiono mszę świętą w intencji Pawła Adamowicza.

FOTO: Przemysław Świderski, dziennikbaltycki.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis