Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Szpital informuje: Nie ma żadnych opłat za korzystanie z foteli podarowanych przez WOŚP!

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie informuje pacjentów, że nie są naliczane żadne opłaty za korzystanie z foteli podarowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Opłata za pobyt, jaką ponoszą rodzice/opiekunowie przebywający przy dziecku w Oddziale Pediatrycznym obejmuje wyłącznie koszty zużycia energii, wody czy środków czystości.

W piśmie zamieszczonym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Iławie czytamy:

Szanowni Państwo
W związku z doniesieniami medialnymi, pytaniami pacjentów oraz otrzymaną informacją od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dotyczącymi wykorzystywania foteli podarowanych przez WOŚP szpitalom informujemy:
Powiatowy Szpital w Iławie za korzystanie z foteli przekazanych przez WOŚP nie nalicza żadnych opłat.

Fotele są do dyspozycji rodziców/opiekunów dziecka całą dobę, nie obowiązują także żadne wymogi dotyczące korzystania z foteli. Opłata za pobyt, jaką ponoszą rodzice/opiekunowie przebywający przy dziecku w Oddziale Pediatrycznym, nie zawiera kosztów udostępnienia łóżka czy fotela. Opłata obejmuje koszty zużycia energii, wody czy środków 

czystości.

Szpital skorzystał ze wsparcia WOŚP, za które jest bardzo wdzięczny. Decyzja o przyjęciu pomocy z Fundacji została podjęta w celu poprawy warunków pobytu w oddziale. Fotele od Fundacji są rozkładane, co pozwala na to aby rodzić mógł odpocząć, także w pozycji leżącej, w ciągu dnia gdy dziecko np. śpi. Takiej możliwości nie było dotychczas w przypadku łóżek szpitalnych, gdyż ze względu na ich rozmiary i wielkość sal chorych, były one udostępniane rodzicom w godzinach wieczornych wyłącznie na całą noc. Stąd decyzja aby skorzystać ze wsparcia WOŚP.

Wyrażamy nadzieję, że z nowego rozwiązania rodzice i opiekunowie są zadowoleni.”

Źródło: Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie

 

Napisz komentarz

Skomentuj wpis