Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

„The Sound of Silence” na żywo w Gdańsku lub na Pol’and’Rock Festival? Jest pomysł!

Dzięki coverowi utworu „The Sound of Silence” zespół Disturbed jest jednym z najbardziej wyszukiwanych na polskim YouTube. Kawałek ten zabrzmiał na zgromadzeniu ku pamięci zamordowanego podczas gdańskiego finału WOŚP Pawła Adamowicza. Mieszkańcy Gdańska chcą usłyszeć wykonanie tego kawałku na żywo. Pojawiły się już dwie inicjatywy.

To właśnie ten kawałek pozwolił wielu Polakom przetrwać te trudne chwile. W serwisie Youtube pod teledyskiem „The Sound of Silence” pojawiło się wiele komentarzy z naszego kraju. Krajanie tłumaczą w nich jak ważny jest ten kawałek dla Polski.

– Oczyma wyobraźni wyobrażam sobie jak ten utwór jest grany tu – pod Neptunem, z podniesienia pod dworem Artusa. Tam, gdzie spotkaliśmy się w poniedziałek 14 stycznia – opowiada jeden z pomysłodawców.

Drugim pomysłem jest sprowadzenie zespołu Disturbed na Pol’And’Rock Festival (dawniej Woodstock). Tak się składa, że zespół w tym czasie ma wolne, więc szanse na sprowadzenie ich na najpiękniejszy festiwal na świecie jest możliwe.

– Zaproponowałem komu trzeba Disturbed na Pol’and’Rock. Wybije to obecnej władzy pokusę odwołania festiwalu z powodu… bez powodu – napisał na Facebooku Maciej Januszko, lider zespołu Mech.

Do drugiego pomysłu odniosła się już jednak fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Na ten moment z przyczyn tak organizacyjnych, jak i budżetowych, nie jest to możliwe do zrealizowania. Niestety – tłumaczy dla portalu naTemat Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP. – Choć pomysł jest przedni, bo to jest fantastyczny zespół!

Napisz komentarz

Skomentuj wpis