Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

TVP i Polskie Radio dostało dofinansowanie 1.2 mld zł – tyle co WOŚP zebrało przez 27 lat

Prawo i Sprawiedliwość urządziło sobie tłusty czwartek tydzień wcześniej. Sejm przyjął ustawę, przyznającą mediom publicznym 1,2 miliarda złotych dofinansowania z budżetu państwa. Tym samym Telewizja Polska i Polskie Radio dostaną tyle pieniędzy, ile Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w ciągu 26 lat swojej działalności.

Rządowa zapomoga przyznana mediom publicznym to rekompensata za nieuzbierane wpływy z abonamentu RTV. Zdaniem autorów projektu, tylko 13% społeczeństwa płaci abonament radiowo-telewizyjny, a 53% właścicieli zarejestrowanych odbiorników RTV korzysta z ulg zwalniających ich od wnoszenia opłat.

Rozumiemy, że w miesiącach poprzedzających wybory do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu, dziennikarze TVP będą musieli wykazać się niezwykłą kreatywnością oraz pracowitością, by odwdzięczyć się za dofinansowanie. Sprawdziliśmy, co można kupić za cenę lojalności radia i telewizji wobec władzy.

Za 1.2 miliarda zł rząd mógłby sprezentować Polakom:

– 2,400 nowych karetek pogotowia wyposażonych w defibrylator, 2 respiratory (przenośny i stały), pompę infuzyjną, EKG oraz sprzęt do pomiaru ciśnienia i saturacji krwi (koszt jednej karetki: 500 tys. złotych);

– 171,000,000 ciepłych posiłków dla uczniów szkół podstawowych i średnich (cena obiadu: ok. 7 zł);

– 9,259 lat opieki nad dziećmi chorymi na mukowiscydozę.

FOTO: Pawel Polecki
źródło: https://noizz.pl/
FOTO: TVP

Napisz komentarz

Skomentuj wpis